امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۲۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110128
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۲
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش طی سخنانی در جمع ممتازین نیروی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش طی سخنانی در جمع ممتازین نیروی زمینی ارتش به ویژگی های فرد ممتاز از دیدگاه قرآن کریم اشاره و دراین خصوص تصریح کرد: برگزیده قرآنی فردی است که به خودسازی رسیده و در جهت اصلاح خود و جامعه گام بردارد، از این رو ممتازین برای ایجاد تغییر در خود باید دارای ویژگی های خاصی باشند که عدم تأثیرپذیری از محیط و تأثیرگذاری بر آن، از جمله این ویژگی هاست.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه علم و توانایی را از مهم ترین ملاک های افراد برگزیده و ممتاز برشمرد و افزود: خداوند نیز در قرآن کریم مقام علم را در جامعه انسانی و تشکیل حکومت را به عنوان نخستین زیربنا معرفی کرده است.

اطاعت و شکرگزاری دومین ویژگی فرد ممتاز بود که نماینده ولی فقیه در ارتش به آن اشاره و در این باره خاطرنشان کرد: فرد نخبه و نمونه بدون توبه و استغفار نمی‌تواند به درجه ای برسد که تأثیرگذار باشد چرا که برگزیده الهی همیشه به یاد پروردگار خود است و این شکرگزاری و اطلاعت، از اوصاف نخبگان و ممتازینی است که همواره خود را در محضر خدا می بینند.

وی در جمع ممتازین نیروی زمینی ارتش، این نیرو را یکی از محوری ترین و مهم ترین بخش های ارتش جمهوری اسلامی ایران برشمرد و افزود: نام این نیرو که همواره برای ملت شهید پرور ایران اسلامی، تداعی کننده رشادت ها و سرافرازی های متعدد در هشت سال دفاع مقدس بوده، مرهون خون شهدایی است که در جبهه های حق علیه باطل به این فوض عظیم نایل آمده اند.

آل هاشم تأکید کرد: به حول و قوه الهی و با تدابیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و در سایه اتحاد و همدلی، هر روز بر عظمت ایران اسلامی افزوده می شود و میهن اسلامی مان در تمام عرصه های داخلی و خارجی به موفقیت های بسیار چشمگیری دست پیدا می کند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاس ارتش در ادامه به تشریح سخنان رهبر فرانه انقلاب در خصوص شرایط جهان پرداخت و دراین باره خاطرنشان کرد: همانگونه که معظم له نیر تأکید کردند، نشانه‌های شکل گیری نظم جدید در دنیا در حال نمایان شدن است و در این برهه حساس، مهمترین وظیفه مسئولان، توجه جدی به سه پایه اصلی «علم و فناوری»، «اقتصاد» و «فرهنگ» برای افزایش اقتدار کشور و تأثیرگذاری و نقش آفرینی در این فرآیند است.

نماینده ولی فقیه در ارتش سپس به نقش و جایگاه نیروهای مسلح در جهت نقش آفرینی در این عرصه ها پرداخت و در این خصوص خاطرنشان کرد: اقتدار نیروهای مسلح که نشأت گرفته از روحیه جهادی و خودباوری در بین کارکنان است یکی از اصلی ترین مولفه های اقتدار ملی است که در سایه رهنمودها و توجهات جدی فرماندهی معظم کل قوا شکل گرفته و مایه عزت ایران اسلامی و امت اسلامی است.

وی در ادامه با بیان این که وجود جوانان متخصص و متعهد در ارتش زمینه های خوبی را برای رشد و بالندگی در عرصه های مختلف علمی، پزشگی و نظامی فراهم کرده است، تصریح کرد: در عرصه های فرهنگی نیز سازمان عقیدتی سیاسی ارتش همواره در راستای وظیفه سازمانی خود اقدام های بسیار مفید و اثرگذاری انجام داده که حضور کارکنان و خانواده های آنان در میان ممتازین قرآنی و حضور موفق آنان در عرصه های گوناگون اجتماعی از جمله این اقدامات است. 

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در پایان با اشاره به عمل جراحی موفقیت آمیز مقام معظم رهبری افزود: اعلام سلامتی معظم له و بهبودی ایشان موجی از شادی و خوشحالی را در بین کارکنان ارتش و خانواده های آنان ایجاد کرد، به گونه ای که کارکنان آجا در اقدامی خود جوش در مساجد و نمازخانه های یکان های آجا و منازل سازمانی حضور یافتند و با دعا و نیایش، سلامتی مولا و رهبر خود را از خداوند متعال خواستار شدند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها