امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۰۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110135
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۱۵
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجتبی علوی‌فاضل معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد در نشست خبری بعداز ظهر امروز در ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجتبی علوی‌فاضل معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد در نشست خبری بعداز ظهر امروز در رابطه با اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد گفت: نتایج آزمون هر ساله در هفته سوم شهریور ماه اعلام می‌شود و امسال تاخیری نداشته‌ایم.

وی با بیان اینکه امروز نتایج کارشناسی ارشد منتشر می‌شود، گفت: ساعت اعلام نتایج مشخص نیست زیرا شرکت طرف قرارداد به دنبال پهنای باند مناسب برای بارگیری نتایج است.

به گفته وی بیش از 200 هزار نفر یعنی حدود 205 هزار نفر در کارشناسی ارشد پذیرش می‌شوند که حدود 50 درصد زن و 50 درصد مرد هستند.

وی اظهار داشت:‌ محدودیت سنی، جنسی، جغرافیایی و مدرک پایه نیز در پذیرش مؤثر نیست.

* آمادگی دانشگاه آزاد برای پذیرش دانشجویان اخراج شده از نروژ

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت: دانشجویانی که از کشور نروژ اخراج شدند می‌توانند در دانشگاه آزاد پذیرش شوند.

وی گفت: دانشگاه آزاد این عمل کشور نروژ را محکوم می‌کند.

* توضیحات در رابطه با افزایش شهریه‌های دانشگاه آزاد

 علوی فاضل گفت: ملاک افزایش شهریه‌ها در دانشگاه آزاد تصمیم هیأت امنا است که بر اساس مصوبه سالانه وزارت علوم ابلاغی به دانشگاه‌های غیردولتی صورت می‌گیرد و برای سال 93 نیز 25 درصد افزایش در دانشگاه‌های غیردولتی مجوز داده شده است.

وی اضافه کرد: دانشگاه آزاد نیز با توجه به ملاحظات مردمی و با وجود نرخ تورم بالای 30 درصد فقط 15 درصد به شکل میانگین به شهریه افزوده است که میانگین اعلام شده بر حسب میزان مرغوبیت رشته محل در نظر گرفته می‌شود.

وی گفت: شهریه رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد نصف شهریه دانشگاه‌های بین‌المللی دولتی است، که این افزایش‌ها لازم است ولی نباید ناگهانی باشد.

به گفته وی برای دانشجویان ورودی قدیمی افزایش نسبت به سال قبل همان 15 درصد است ولی برای ورودی‌های جدید تا سقف 25 درصد در نظر گرفته می‌شود.

* نحوه ثبت‌نام در دانشکده خبر دانشگاه آزاد

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت: دانشکده خبر این دانشگاه یک دانشکده زیرمجموعه واحد تهران مرکزی دانشگاه آزاد است که هویت مستقل ندارد و با دانشکده خبر خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز تقابلی ندارد.

وی افزود: این دانشکده امسال به صورت با آزمون و بدون آزمون از مهرماه دانشجو می‌گیرد به طوری که چهار رشته در کارشناسی، سه رشته در کارشناسی ارشد و سه رشته در دکترای تخصصی دانشجو پذیرش می‌کند.

* امکان انتخاب محل‌های جدید برای پذیرفته شدن دکتری

وی افزود: پذیرش در این دانشگاه از مازاد داوطلبان رشته‌های بقیه دانشگاه‌ها انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه نتیجه آزمون دکتری تخصصی روز گذشته اعلام شد، گفت: فرصت انتخاب رشته‌محل مجدد برای کسانی که در آزمون دکتری به مصاحبه دعوت شده‌اند وجود دارد.

وی افزود: این افراد می‌توانند از فردا برای انتخاب رشته‌محل‌های جدید به سایت محل مرکز آزمون مراجعه کنند.

علوی فاضل گفت: در رابطه با آزمون کارشناسی ارشد نیز به همین صورت افزایش ظرفیت داریم.

وی افزود: زمان ثبت‌نام برای افرادی که قبولی آنها به صورت قطعی اعلام شده است و قصد انتخاب رشته مجدد ندارند نیز شنبه و یکشنبه است.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد گفت: فردا نتایج با آزمون کنکور سراسری در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فنی مهندسی و علوم انسانی اعلام می‌شود که 40 هزار نفر در این بخش پذیرفته می‌شوند که با احتساب 140 هزار نفر پذیرفته‌شده بدون آزمون و 20 هزار نفر پذیرفته‌شده کاردانی پیوسته و ناپیوسته از مهرماه 200 هزار نفر تحصیلات خود را در این مقاطع آغاز می‌کنند.

علوی فاضل گفت: از هفته آینده سایت مرکز آزمون برای ثبت تقاضای کارشناسی بدون آزمون باز می‌شود و علاقمندان می‌توانند رشته‌محل‌های بدون آزمون را انتخاب کنند.

* پذیرش دکترای پژوهش‌محور

علوی فاضل گفت: برای جذب دکترای پژوهش‌محور نیز از وزارت علوم مجوز گرفتیم و از مهرماه در این مورد دانشجو جذب می‌کنیم.

وی افزود: دانشجویان باید در دوره با آزمون یا بدون آزمون دکتری سال 93 شرکت کرده باشند و معدل کارشناسی ارشد آنها نیز برای رشته‌های علوم انسانی بالای 18 و برای سایر گروه‌ها بالای 17 باشد.

وی اضافه کرد: دانشجویان موظف هستند یک پروژه یا طرح پژوهشی از خدمات را تحت نظر یک استاد به عنوان رساله خود به دانشگاه‌ها معرفی کنند که اعتبار آن نیز باید از سوی صنعت یا خدمات تأمین شود.

به گفته وی، دانشجویان بین سه تا هشت واحد می‌توانند به صورت آموزشی انتخاب کنند.

علوی فاضل افزود: البته دکترای پژوهش‌محور آسیب‌هایی هم دارد که باید آن را کم کنیم.

وی افزود: براساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو، ارزش مدارک فارغ التحصیلان با آزمون و بدون آزمون در تمام مقاطع یکسان است.

وی با اشاره به تصویب طرح یک فوریتی سنجش و پذیرش دانشجو در تحصیلات تکمیلی گفت: در معاونت سنجش و پذیرش، اداره مطالعات راهبردی و آینده‌پژوهی در این زمینه راه‌اندازی کرده‌ایم.

به گفته وی، زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی بدون آزمون نیز از شنبه است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها