امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110172
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
علی کسانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: با وارد شدن به محیط‌های چت و اتاق‌های گفت‌وگو ممکن است این فرصت را در اختیار افراد ...

علی کسانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: با وارد شدن به محیط‌های چت و اتاق‌های گفت‌وگو ممکن است این فرصت را در اختیار افراد فرصت طلب که تبحر و مهارت کافی در خصوص اغفال و یا سرقت فنی اطلاعات دارند، قرار دهیم.

وی گفت: ناآگاهی کاربران از تهدیدات فضای مجازی یکی از علل مهمی است که کلاهبرداران می‌توانند اطلاعات شخصی کاربران را سرقت و در مرحله بعد به قصد اخاذی تهدید به انتشار آنها کنند.

کسانی افزود: با توجه به اینکه بیشتر کاربران در اینترنت از سطح آگاهی کمتری نسبت به خطرات سوء استفاده از طریق وب‌کم‌های رایانه‌ای شخصی و لپ‌تاپ‌ها برخورد دارند با این وجود، امروزه دنیای اینترنت بستر مناسبی است برای کسانی که مقاصد سوء و قصد خرابکاری را در فضای مجازی دارند، در همین راستا کاربرانی که رایانه آنها به اینترنت متصل است، خطرات بیشتری آنها را تهدید می‌کند.

وی ادامه داد: کاربرانی که در محیط چت‌روم‌های مختلف اقدام به چت با دوستان و افرادی که نمی‌شناسند، می‌کنند احتمال سرقت و انتشار تصاویر شخصی آنان وجود دارد. این گونه افراد که فقط با هدف چت و بدون اینکه از خطرات این اتاق‌های روم اطلاع داشته باشند، اقدام به ورود به محیط این نرم‌افزارها می‌کنند، کار خطرناکی است، در حالی که غافل از آن که با انجام چند کلیک و انجام تنظیماتی ساده در روم وبکم فرد مورد نظر باز شده و تصویر فرد مورد نظر قابل رؤیت و مشاهده است.

رئیس پلیس فتا استان ایلام با اشاره به راه‌های جلوگیری از سرقت و انتشار تصاویر از طریق وب کم افزود: به هیچ کدام از نرم‌افزارهای اینترنتی اطمینان نکنید، در هنگام اتصال به اینترنت برای کامپیوترهای شخصی کابل اتصال وب‌کم را خارج و وب کم را خاموش کنید، از عدم اتصال وب کم به رایانه شخصی در هنگام اتصال به رایانه به اینترنت مطمئن شوید، در هنگام اتصال لپ‌تاپ به اینترنت از یک برچسب پوششی بر روی وبکم لپ‌تاپ استفاده کنید.

کسانی گفت: با توجه به افزایش این گونه کلاهبرداری‌ها پلیس فتا از هموطنان درخواست می‌کند در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش یا با شماره تلفن‌های 65-2182361-0841 تماس حاصل کنند.
انتهای پیام/2246/س30/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار