امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۷:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110176
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از ستاد خبری نهمین کنگره سالیانه انجمن علمی جراحان عمومی پرویز ورهرام با بیان اینکه در ایران نیز ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از ستاد خبری نهمین کنگره سالیانه انجمن علمی جراحان عمومی پرویز ورهرام با بیان اینکه در ایران نیز در بیمارستان مسیح دانشوری یک مورد پیوند از جسد گزارش شد، اظهار کرد: اما نتایج نهایی آن مشخص نشد.

وی با اشاره به اینکه برای پیوند موفق باید عضو قطع شده را در کیسه پلاستیکی و در ظرف یخی قرار و ظرف 6 ساعت به مرکز درمانی مجهز انتقال دهند، افزود: در پیوند دست همه اعضای یک بافت اعم از استخوان، عضله، شریان، ورید و اعصاب پیوند زده می‌شود و دست کارایی پیشین خود را دارد.

این جراح قلب و عروق از کانادا با بیان اینکه شماری از این دست‌ها قطع شده به علت قرار گرفتن دست در بیرون ماشین حین رانندگی بوده است، ادامه داد: برخی دیگر به علت تروماها حین کار در کارخانه و ... بوده است.

ورهرام با بیان اینکه برای عضو له شده نمی‌توان کاری کرد، گفت: در پیوند از جسد نیز پذیرش پیوند توسط فرد مهم است که به فاکتورهای مختلف بستگی دارد.

وی با بیان اینکه برای برگشت کارآیی عضو قطع شده فرد حداقل به مدت 7 ماه فیزیوتراپی نیاز دارد، خاطرنشان کرد: بدین ترتیب دست پیوندی کارآیی و توانایی یک عضو سالم را دارد و به لحاظ انجام کار سنگین محدودیتی نخواهد داشت.

به گفته این جراح، در مواردی از پیوند دست به علت رشد نکردن شاخه‌های عصبی ناگزیر از پیوند عضله از ناحیه دیگری از بدن به دست بودیم.

نهمین کنگره سالیانه انجمن علمی جراحان عمومی با عنوان نگرشی برای جراحی‌های کاربردی (سرطان‌ پستان، دستگاه گوارش و ...) دوم تا چهارم مهر در سالن همایش‌های رازی برگزار می‌شود.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها