امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110179
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، سعید کاویانی ظهر امروز در جلسه توجیهی ارتقای آگاهی‌های حقوقی و پیشگیری از وقوع جرم با موضوع سرقت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، سعید کاویانی ظهر امروز در جلسه توجیهی ارتقای آگاهی‌های حقوقی و پیشگیری از وقوع جرم با موضوع سرقت که در اداره اصناف استان قم برگزار شد اظهار کرد: جرم سرقت تنها به ربودن مال دیگری به‌طور پنهانی خلاصه نمی‌شود بلکه نگهداری از مال مسروقه و خرید اموال مسروقه نیز جرم است.

وی با بیان اینکه شمار فراوانی از پرونده‌های سرقت در دادگستری به خرید مال مسروقه اختصاص دارد گفت: شخصی بدون اینکه در سرقتی دست داشته باشد ولی به دلیل اینکه نسبت به نگهداری این اموال مسروقه و یا خریداری آن اقدام کرده متهم شمرده شده و آبروی آن کاسب جریحه‌دار می‌شود.

رئیس اداره وضعی انتظامی اداره کل دادگستری استان قم با تأکید بر اینکه هنگام خرید و فروش کالاها باید از سلامت نفس کالا آگاه بود تصریح کرد: طلافروشان باید در خرید و فروش دقت کافی را داشته باشند که دچار آسیب اجتماعی نشوند.

وی با بیان اینکه بی‌احتیاطی موجب شده است پرونده‌های سرقت طلا نسبت به دیگر سرقت‌ها در دادگستری با افزایش روبه‌رو شود گفت: طلافروشان باید نسبت به انجام اقدامات پیشگیرانه مانند تجهیز مغازه به دوربین مداربسته و آژیر دزدگیر اقدام کنند و تا حد ممکن درب‌ بیرونی مغازه را درب برقی انتخاب کنند تا زمانی که در شرایط آسیب قرار گرفتند برای جلوگیری از سرقت درب مغازه را ببندند.

کاویانی بابیان اینکه به‌کارگیری اتباع خارجی جرم محسوب می‌شود گفت: نباید اتباعی که کنار خیابان و میدان‌ها ایستاده‌اند به کار گرفته شوند این اقدام نه‌تنها جرم محسوب می‌شود بلکه در بسیاری از اوقات سرقت و ناامنی توسط اتباع خارجی نیز به وجود می‌آید.

رئیس اداره وضعی انتظامی اداره کل دادگستری استان قم خاطرنشان کرد: دادگستری استان قم برای بالا بردن سطح آگاهی اصناف می‌تواند نسبت به برگزاری آموزش‌های لازم برای اصناف به‌صورت جداگانه اقدام کند و در صورتی که اصناف به برگزاری دوره‌های آموزشی تمایل داشتند می‌توانند با شماره 36707063 - 025 معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم اقدام کنند.
انتهای پیام/78005/س30/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار