امروز : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 20
۰۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110182
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زابل، علی اکبر نصیری پیش از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران در زابل اظهار کرد: طرح تحول نظام ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زابل، علی اکبر نصیری پیش از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران در زابل اظهار کرد: طرح تحول نظام سلامت طرح عظیمی است که کمک خوبی به همه مردم و به ویژه محرومان کرد و با اجرای این طرح ضریب اشغال تخت از 60 درصد به بالای 100 درصد در بیمارستان امیرالمومنین حضرت علی(ع) رسیده که با کاهش هزینه‎ها، دسترسی مردم برای استفاده از خدمات درمانی بیشتر شده است و این امر خوشحالی همه مسئولان را در بر داشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل افزود: از زمان اجرای طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان‌های دولتی سیستان، زایمان‎های طبیعی افزایش دو و نیم برابری داشته و تعداد سزارین کاهش داشته است.

این مسئول ادامه داد: از زمان افتتاح مرکز تصویربرداری ام آر آی بیمارستان امیرالمومنین حضرت علی(ع) تا سه ماه اول کاری آن تعداد یک هزار و یک صد نفر با هزینه کمتر از هفتاد هزار تومان خدمات دریافت کرده‎اند.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات یک سال اخیر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، آرامش و امید را برای مردم ایجاد کرده است، در حال حاضر هزار و 655 نفر دانشجو در 26 رشته مقطع در دانشگاه علوم پزشکی زابل مشغول تحصیل هستند.

نصیری گفت: دانشگاه دارای پنج دانشکده و 111 عضو هیئت علمی است و در رشته‎های مامایی و پرستاری از ترم مهر سال جاری در مقطع ارشد خواهد داشت، درصدد هستیم با موافقت وزارت بهداشت در سال آینده حداقل در سه رشته تخصصی دانشجو داشته باشیم.

سرپرست حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل نیز در ادامه این نشست اظهار کرد: تعداد 220 خانه بهداشت در سطح منطقه سیستان داریم که فعال هستند و تعداد شش خانه بهداشت به دلیل نداشتن نیرو غیر فعال هستند.

جواد اکبری‌زاده افزود: برای پنج سال آینده پیش‌بینی بهورز شده است که آزمون برگزار شد و در صورت نیاز آزمون دیگری نیز برگزار خواهد شد.

تجلیل از خبرنگاران پایان بخش این نشست خبری در دانشگاه علوم پزشکی زابل بود.

انتهای پیام/75004/ب30/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها