امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110186
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، وحید قبادی دانا پیش از ظهر امروز در پرسش به سئوالات خبرنگاران در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، وحید قبادی دانا پیش از ظهر امروز در پرسش به سئوالات خبرنگاران در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه در اردبیل اظهار کرد: نهضت هلال احمر در دنیا قدمتی 150 ساله دارد و آغاز نهضت پیشاهنگی نیز مربوط به کشور انگلستان و آغاز فعالیت‌ها از مدارس بوده به طوری که 164 کشور عضو نهضت هلال احمر نهضت پیشاهنگی را مورد توجه قرار داده و نسبت به اجرای آن اقداماتی ران انجام داده‌اند.

وی گفت: بعد از پیروزی انقلاب با تغییر نام شیر و خورشید به نام هلال احمر فعالیت سازمان پیشاهنگی منحل شد و از سال 64 تاکنون فعالیت‌های این حوزه در قالب سازمان جوانان اجرایی و  عملیاتی شده و به هیچ‌وجه فعالیت سازمان پیشاهنگی را به دلیل مصوبه مجلس در منحل شدن و لغو آن شاهد نبودیم.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر تصریح کرد: قبل از انتخابات ریاست جمهوری در سال گذشته عده‌ای سعی در احیای این سازمان پیشاهنگی داشتند که به دلیل قالب سیاسی و فعالیت‌های انتخاباتی و نداشتن مجوز رسمی در این زمینه بعد از یک دوره کوتاه فعالیت مجدد و سازماندهی تشکیلاتی در این زمینه سعی شد از فعالیت آن جلوگیری شود چرا که این جریان بدون مجوز رسمی از مجلس فعالیت داشت.

قبادی دانا افزود: بر اساس اصل یگانگی و وحدت که در سازمان هلال احمر به عنوان یک اصل تلقی می‌شود فعالیت‌های پیشاهنگی مسکوت مانده و اصل بر انسجام بیشتر فعالیت‌های جمعیت هلال احمر است که تلاش می‌شود در قالب سازمان جوانان فعالیت‌ها راهبری شده و جلوی برخی از اقدامات غیر‌فنی و اصولی که اغلب با اهداف سیاسی، حزبی، گروهی و غیر‌تشکیلاتی آن هم در زمان انتخابات بود با فرم و لباس‌های مشخص گرفته شود و مخاطبان این طرح در قالب کانون‌های دانش‌آموزی و سازمان جوانان شکل منسجمی به خود بگیرند.

* ارسال 95 تن محموله کمک‌های ایرانیان به مردم غزه

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به اصل جهان‌ شمولی جمعیت هلال احمر و مددرسانی بدون مرز به آسیب‌دیدگان و حادثه‌دیدگان اشاره کرد و گفت: وظیفه انسانی ما حکم می‌کرد تا به مردم غزه در برابر حملات بی‌رحمانه رژیم اشغالگر قدس که اصول بدیهی انسانی و حقوق بشر را زیر پا گذاشته بودند کمک کنیم و به همه بفهمانیم که یاری رساندن به نیازمندان و حادثه‌دیدگان و مظلومان هیچ مرز و خط جغرافیایی، سیاسی و حزبی نمی‌شناسد.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر بیان کرد: در کنار حضور گرم جوانان داوطلب هلال احمر در راهپیمایی روز قدس و در محکومیت حرکت‌های ددمنشانه رژیم صهیونیستی ما در اردوهای تابستانی جوانان هلال احمر طوماری در محکومیت این حرکت‌ها به امضا رساندیم و در کنار آن محموله 95 تنی از کمک‌های مردم ایران را اعم از غذا و دارو از طریق کشور مصر به غزه ارسال کردیم که البته این کمک‌ها با همکاری نهادهای مختلف انجام شده است.

* آموزش امداد غنچه‌های هلال بیشتر در مسیر آگاه‌سازی است

قبادی دانا آموزش‌های گروه سنی 5 تا 29 سال را مربوط به سازمان جوانان هلال احمر دانست و ادامه داد: آموزش غنچه‌های هلال ویژه مهدهای کودک و پیش‌دبستانی بیشتر با هدف آگاه‌سازی خردسالان و آموزش آنها از ابعاد مختلف حوادث انجام می‌شود و انتظار این نیست که این کودکان به شکل عملیاتی وارد امداد و نجات و یا احیای حادثه‌دیدگان بشتابند.

وی این حضور را تمرینی برای آشنایی بیشتر با فعالیت‌های اجتماعی و تقویت روحیه تعاون و همکاری و همچنین تلاش در راستای روش‌های امدادرسانی فعالانه اعلام کرد و گفت:‌ با توجه به اینکه نیمی از جمعیت کشورمان را بانوان تشکیل می‌دهند مشارکت بالای آنها را در طرح‌های جمعیت هلال احمر شاهد و ناظر هستیم.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر تصریح کرد: به عنوان نمونه در طرح سحر نیمی از جمعیت سازماندهی شده در این طرح بانوان هستند که فعالانه در عرصه مشارکت کرده و حضور موثر و کار‌آمد دارند.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، قبادی دانا در پایان سخنان خود گفت: نمی‌توان انتظار داشت که به دلیل ظرافت کار امداد و نجات بانوان مشارکت آنها را در پایگاه‌های جاده‌ای با سختی کار و تشدید برخی از وضعیت حاد در پایگاه‌های جاده‌ای و کوهستانی مشاهده کرد که این فعالیت‌ها هیچ همخوانی با توان و روحیه بانوان ندارد.

انتهای پیام/62001/صا40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها