امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۹:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110187
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، جاده سلامت به همت ستاد فرهنگ سلامت سازمان فرهنگی ـ تفریحی شهرداری اصفهان در پنج‌شنبه هفته جاری

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، جاده سلامت به همت ستاد فرهنگ سلامت سازمان فرهنگی ـ تفریحی شهرداری اصفهان در پنج‌شنبه هفته جاری مصادف با 21 شهریورماه با حضور مدیران ارشد استان در حوزه سلامت افتتاح می‌شود.

جاده سلامت در منطقه پارک ناژوان با ایجاد ایستگاه‌ها و غرفه‌هایی به منظور پایش سلامت شهروندان افتتاح و برقرار می‌شود و شهروندان اصفهانی می‌توانند از جمعه این هفته با حضور در منطقه پارک ناژوان و جاده سلامت، سلامت خود را با حضور پزشکان و مشاوران پزشکی ارزیابی کنند.

گفتنی است جاده سلامت به عنوان یکی از طرح‌های بزرگ ستاد فرهنگ سلامت که از کمیته‌های زیرمجموعه سازمان فرهنگی، تفریحی شهرداری است، تنها با گذشت فقط یک ماه از عمر تشکیل این ستاد افتتاح می‌شود.

لازم به ذکر است که پروژه جاده سلامت با مشارکت مدیریت طرح ساماندهی پارک ناژوان، سازمان فرهنگی، تفریحی شهرداری اصفهان، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مرکز بهداشت شماره دو وابسته به دانشگاه علوم پزشکی و خیریه‌ها و سمن‌های فعال مرتبط با حوزه سلامت برگزاری می‌شود.

جاده سلامت به طول دو کیلومتر در محل پارک جنگلی ناژوان قرار دارد که طبق گفته‌های مسئولین مربوطه جاده سلامت یک طرح دائمی بوده و هر هفته جمعه از ساعت 8 صبح الی 8 شب ایستگاه‌های سلامت به منظور آزمایش و پایش سلامت جسمانی شهروندان برپا می‌شود.

شهروندان اصفهانی می‌توانند با حضور در جاده سلامت و مراجعه به پزشکان و مشاوران قند خون، قد، وزن، دیابت و فشار خون خود را مورد ارزیابی قرار دهند و در صورت وجود مشکل از راهنمایی‌های پزشکان حاذق حاضر در محل در زمینه ورزش و تحرکات صحیح و تغذیه استفاده کنند.

از دیگر طرح‌ها و پروژه‌هایی که مدنظر ستاد فرهنگ سلامت اصفهان در کنار طرح جاده سلامت است می‌توان به طرح تربیت همیاران سلامت ویژه بانوان، برگزاری جشنواره‌های شهری با موضوع سلامت و تغذیه و برگزاری تورهای سلامت ویژه شهروندان اشاره کرد.
انتهای پیام/63030/ح20/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها