امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۶:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110204
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، وحید قبادی دانا عصر امروز در نشست با مسئولان جمعیت هلال احمر در اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، وحید قبادی دانا عصر امروز در نشست با مسئولان جمعیت هلال احمر در اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر سازمان جوانان هلال احمر با ساماندهی داوطلبان در گروه سنی زیر 29 سال توانسته بیش از یک میلیون نفر داوطلب را در قالب‌های جوانان، کانون‌های روستایی، طلاب و دانشجویی سازماندهی کند.

وی تصریح کرد: امسال در قالب تفاهمنامه‌ای با آموزش و پرورش اقدام به راه‌اندازی کانون‌های دانش‌آموزی در مدارس می‌کنیم تا در کنار سه تشکل بسیج دانش‌آموزی، انجمن‌های اسلامی و سازمان دانش‌آموزی، کانون‌های دانش‌آموزی هلال احمر نیز در مدارس فعال شود.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: تا پایان امسال 8 هزار کانون دانش‌آموزی در کشور راه‌اندازی می‌شود که 6 هزار کانون ویژه دبیرستان‌ها و 2 هزار کانون نیز در دبستان‌ها فعال می‌شوند.

قبادی دانا برپایی اردوهای دانش‌آموزی را در اردوگاه شاخه زیتون منجیل با هدف آموزش داوطلبان در گروه سنی دانش‌آموزی یادآور شد و افزود: در قالب تفاهمنامه‌ای که با وزارت علوم به امضا رساندیم کانون‌های دانشجویی نیز در سال تحصیلی جدید فعال‌تر شده و فعالیت‌های امدادی، بشردوستانه و خیرخواهانه خود را توسعه می‌دهند.

وی همچنین از امضای تفاهمنامه با دانشگاه آزاد برای فعال شدن کانون‌های دانشجویی را یادآور شد و بیان کرد: قرار است در دانشگاه آزاد نیز این کانون‌ها فعال شوند.

ایران عضو هیئت‌ حاکمه فدراسیون صلیب‌ سرخ

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به فعالیت‌های برون مرزی جمعیت هلال احمر اشاره کرد و ادامه داد: نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر با بیش از 150 سال قدمت و عمر 92 ساله در کشورمان دارای 189 عضو است که 38 کشور هلال احمر و مابقی دارای نشان صلیب سرخ هستند.

قبادی دانا اضافه کرد: پس از 12 سال مدیرعامل جمعیت هلال احمر کشورمان عضو هیئت حاکمه فدراسیون صلیب سرخ انتخاب شد و در کنار آن ایران عضو منطقه‌ای منا و همچنین تشکل‌های وابسته به آن به ویژه کنفرانس جوانان است و در اردوگاه امداد و نجات تاجیکستان دوره‌های آموزشی تا محوریت کشورهای آسیای میانه در حال برگزاری است که این دوره‌ها در گروه‌های کمک‌های اولیه و پیشگیری از بیماری‌هایی همچون سل و ایدز در آن کشور انجام می‌شود.

وی برگزاری همایش اعضای منطقه‌ای منا و گردهمایی اتحاد جوانان جهان برای صلح را در اردیبهشت ماه سال آینده با حضور 189 کشور عضو فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ یادآور شد و گفت: ما فعالیت‌های مشترک بین‌المللی با کشور دوست و برادر عراق داریم و اردوهای مشترکی را در سال‌جاری به صورت منطقه‌ای برگزار می‌کنیم.

قبادی دانا عضویت و فعالیت در هلال احمر را بدون محدودیت و منع خاص یادآور شد و افزود: بدون توجه به گرایش قومی، قبیله‌ای، زبانی،‌ فکری، سیاسی و جناحی همه می‌توانند داوطلب جمعیت هلال احمر باشند اما در هنگام بحران و امدادرسانی باید نیروهای ما به شکل سازمان‌یافته وارد عمل شده و در قالب کانون‌های داوطلبی سازماندهی شوند تا امر امدادرسانی به حادثه‌دیدگان با سرعت و توان خاص شکل بگیرد.

انتهای پیام/62001/ش30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها