امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۱۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11021
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۲
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، وزیران خارجه شش کشور عضو سازمان امنیت جمعی امروز در بیشکک بر ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، وزیران خارجه شش کشور عضو سازمان امنیت جمعی امروز در بیشکک بر ضرورت خویشتن داری و مسئولیت شناسی در اجرای قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در رابطه با ایران تاکید کردند.

در بیانیه وزیران امور خارجه کشورهای عضو این سازمان که ششم خرداد و در پایان جلسه تصویب و منتشر شد، آمده است: کشورهای اعضای سازمان پیمان امنیت جمعی گسترش مقاومت در خاورمیانه و آفریقای شمالی را غیر قابل پیشگویی عنوان کرده و مذاکرات را ابزار مهمی در جهت کاهش هرگونه درگیری و گسترش دامنه جنگ می‌دانند.

در بیانیه تصریح شده که وزیران امور خارجه سازمان امنیت جمعی از حق همه کشورها در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای تحت نظارت نهادهای بین‌المللی حمایت می‌کنند.

وزیران خارجه این کشورها با تاکید بر این نکته، تصمیمات یکجانبه غرب علیه ایران را نیز غیرقابل قبول و غیرموثر دانسته و این اقدامات را نیز خارج از چارچوب قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل ارزیابی کردند.

در این بیانیه همچنین تصریح شده که وزیران خارجه سازمان پیمان امنیت جمعی با تمجید از مذاکرات انجام‌ شده در آلماتی، هر دو دوره این مذاکرات میان ایران و شش کشور میانجی را اقدامی مهم در جهت جستجوی راه حل مسئله مربوط به برنامه هسته‌ای ایران دانستند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار