امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110211
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; روزنامه اسپانیایی «ال‌پونته» که از حامیان مهم استقلال  منطقه کاتالونیا از اسپانیاست، موضوع همه‌پرسی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; روزنامه اسپانیایی «ال‌پونته» که از حامیان مهم استقلال  منطقه کاتالونیا از اسپانیاست، موضوع همه‌پرسی درباره استقلال اسکاتلند از انگلیس را دستمایه نوشتن مطلبی در ستون سرمقاله خود کرد. 

نویسنده این مقاله در بخشی از این مطلب با عنوان «پیشنهادی از سر درماندگی» با اشاره به پیشنهاد روز گذشته «گوردون براون» نخست‌وزیر پیشین انگلیس مبنی بر اعطای اختیارات بیشتر به اسکاتلند در صورت چشم‌پوشی از برگزاری همه‌پرسی نوشت: در حالی که فقط بیش از 1 هفته به برگزاری این همه‌پرسی زمان باقی است، هواداران یکپارچگی‌ بریتانیا با منتشر شدن نتیجه نظرسنجی‌ها  تا حدودی ناامید شده‌اند. چرا که آنچه که چندین هفته پیش غیرممکن بود اکنون امکان‌پذیر به نظر می‌رسد.

 

 

 

در این گزارش آمده است که در صورتی که حتی این‌نظر سنجی برای هواداران یکپارچگی دارای نتیجه مطلوبی باشد، دولت انگلیس هیچ بهانه‌ای نخواهد داشت و چاره ای ندارد جز اینکه قدرت و امتیار بیشتری به اسکاتلند بدهد. 

در صورت رای آری به این همه پرسی به حاکمیت 307 ساله بریتانیا بر اسکاتلند پایان داده می‌شود. این موضوع شاید نشانه‌ای از تمایل مردم برای خروج از اتحادیه اروپا باشد. به عبارتی پس از سالها بحران، بسیاری از مردمی که مدتهاست با هویت ملی‌شان شناخته نمی شوند ترجیح می دهند که عضو گروهی کوچکتر و قانونمدارتر باشند.

این در حالی است که جدایی طلبان دیگری در اروپا برای استقلال تلاش می‌کنند، از جمله کاتالان ها در اسپانیا، فلمیش‌ها در بلژیک، تیرولین های جنوبی در ایتالیا.

اما فقط در اسکاتلند یک نظرسنجی به صورت ملی برگزار خواهد شد که روشن کننده وضع جدایی‌طلبان خواهد بود.

انتهای‌پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها