امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۷:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110216
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، المیادین خبر داد که ائتلاف همپیمانی ملی قاسم الاعرجی که نماینده فراکسیون بدر است را به عنوان نامزد تصدی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، المیادین خبر داد که ائتلاف همپیمانی ملی قاسم الاعرجی که نماینده فراکسیون بدر است را به عنوان نامزد تصدی پست وزیر کشوری عراق به پارلمان ارائه کرد.
همچنین ائتلاف نیروهای عراق جابر الجابر را به عنوان نامزد وزارت دفاع به پارلمان ارائه داده است.
پارلمان عراق دو روز قبل در جلسه رای اعتماد به دولت و اعضای کابینه همه وزرا را تائید کرد و دولت نخست وزیر حیدر العبادی با 177 رای از 289 نماینده حاضر در جلسه توانست رسماً بر کرسی نخست وزیری عراق تکیه بزند.
در این میان دو وزارتخانه کلیدی دفاع و کشور که با توجه به شرایط دشوار امنیتی در عراق دارای اهمیت دو چندانی شدند همچنان بدون وزیر ماندند و نخست وزیر اعلام کرد که نامزدهای تصدی این پست‌ها را 16 سپتامبر(26 شهریور) به پارلمان معرفی می‌کند.
اختلاف میان جریانات سیاسی عراق دلیل عدم معرفی این دو وزیر در روز دو شنبه به کابینه بود، ائتلاف نیروهای عراق که متشکل از احزابی از ائتلاف متحدون به ریاست اسامه النجیفی،‌ العراقیه به ریاست ایاد علاوی و العربیه به ریاست صالح المطلک است در تلاش بودند تا گزینه‌های دیگری را برای تصدی وزارت دفاع معرفی کنند ولی ائتلاف همپیمانی ملی که کتشل از ائتلاف دولت قانون به ریاست نوری المالکی، المواطن به ریاست عمار حکیم و ائتلاف جریان صدر است مخالف گزینه‌های مطرح شده برای وزارت دفاع بودند.
از سوی دیگر وزارت کشور هم شاهد اختلافات بود و ائتلاف نیروهای عراقی و همپیمانی ملی درباره گزینه وزارت کشورهم اختلافاتی داشتند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها