امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۸:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110228
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «هیثم مناع» رئیس مرکز حقوق بشر اسکاندیناوی (و از مخالفان خارج نشین دولت سوریه) از وجود لیستی خبر داد که ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «هیثم مناع» رئیس مرکز حقوق بشر اسکاندیناوی (و از مخالفان خارج نشین دولت سوریه) از وجود لیستی خبر داد که از 127 تأمین‌کننده مالی داعش از جمله کویت و عربستان پرده برمی‌دارد.

مناع امروز چهارشنبه در گفت‌وگو با شبکه المیادین با بیان اینکه این لیست به سازمان ملل تسلیم شده است، گفت: دهها ابزار برای تأمین مالی این گروه‌ها وجود دارد؛ مهمترین آن باج‌هایی است که ذمی‌ها (کافران از دیدگاه داعش) و غیر مسلمانان به آنها پرداخت می کنند.

وی با بیان این مطلب افزود: کادرهای اصلی گروهک (تروریستی) داعش عراقی هستند و سایر تبعه‌ها نقش‌های اجرایی را بر عهده دارند.

رئیس مرکز حقوق بشر اسکاندیناوی تأکید کرد، در بررسی‌ها خود، پنج شخصیت را معرفی کرده‌ایم که نقش‌های اصلی را در این گروهک بر عهده دارند.

مناع تصریح کرد، سیاست داعش مبتنی بر خودداری از هرچیز مرتبط با رسانه است و این مسئله، منبع اصلی ارائه معلومات درباره این گروهک است.

وی ادامه داد: یک شبکه کویتی وجود دارد که از رهگذر آن اموال کارگزاران سلفی این کشور به دست گروهک داعش می‌رسد و ما نیز نام آنها را در اختیار داریم.

رئیس مرکز حقوق بشر اسکاندیناوی تأکید کرد، اگر همدستی ترکیه و اردن نبود، پیکارجویان (تروریست‌ها) وارد خاک سوریه نمی‌شدند،

مناع تأکید کرد، داعش سایر گروه‌های تروریستی را سرزنش می‌کند که از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و برخی از کشورهای اروپایی گدایی می‌کنند و افتخار می‌کند که تأمین مالی‌اش متکی بر خود است.

وی تصریح کرد، همه گروه‌های نظامی سری قابل نفوذ هستند و داعش نیز از سوی سرویسهای جاسوسی نفوذ می‌کند ولی ساخته پرداخته این سرویس‌ها نیست.

رئیس مرکز حقوق بشر اسکاندیناوی در پایان به نقش مستقیم و غیر مستقیم برخی کشورهای منطقه در لرزاندن دولت عراق و جنگیدن علیه دولت سوریه اشاره کرد.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها