امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۶:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110254
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چند سالی است که مسئولان باغ کتاب تهران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت حضور

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چند سالی است که مسئولان باغ کتاب تهران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت حضور یافته و به معرفی این باغ می‌پردازند.

با توجه به نزدیکی برپایی نمایشگاه فرانکفورت به سراغ علی‌اکبر اشعری، مدیر پروژه باغ کتاب تهران رفته و درباره پاره‌ای از برنامه‌های این باغ در نمایشگاه کتاب فرانکفورت به گفت‌وگو پرداختیم که در ذیل از خاطرتان می‌گذرد:

*حضور باغ کتاب تهران در نمایشگاه فرانکفورت برای انجام مذاکرات اولیه داد و ستد کتاب

آقای اشعری دو است که شما در نمایشگاه فرانکفورت به معرفی باغ کتاب تهران می‌پردازید، با توجه به دستاورد سال‌های پیش دلیل شرکت امسال شما در در این نمایشگاه چیست؟

شرکت در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت به عنوان بزرگ‌ترین نمایشگاه بین‌المللی کتاب که همه ساله اغلب ناشران بزرگ کشورها در آن حضور می‌یابند، برای باغ کتاب تهران فرصت مناسبی است، برای معرفی و ایجاد زمینه همکاری‌های آتی به ویژه اینکه انشاءالله امسال مراحل مختلف آماده سازی آن به اتمام می‌رسد و عملاً می‌تواند فعالیت خود را آغاز کند.

از جمله زمینه‌های همکاری‌ها، تأمین منابع مورد نیاز داخلی برای عرضه در باغ کتاب از سوی آنها و متقابلاً ظرفیت تأمین کتاب‌های مورد نیاز آنها به ویژه در موضوعاتی چون اسلام‌شناسی، ایران شناسی‌، زبان و ادبیات فارسی‌ و انقلاب اسلامی‌ است.

در سال‌های گذشته چون هنوز با افتتاح باغ کتاب تهران فاصله داشتیم، طبعاً بیشتر به معرفی آن می‌پرداختیم، اما امسال همانطور که عرض شد به دلیل فاصله کم تا افتتاح می‌توانیم مذاکرات اولیه برای داد و ستد کتاب را آغاز کنیم.

*غرفه باغ کتاب در این نمایشگاه در فضای مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی، مستقر خواهد شد

آقای اشعری درباره تفاوت غرفه کتاب امسال باغ کتاب تهران در نمایشگاه فرانکفورت نسبت به سال‌های گذشته توضیح دهید؟

در سال‌های گذشته باغ کتاب تهران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت، غرفه مستقلی دایر می‌کرد؛ اما امسال با مذاکره با مدیرعامل مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی تصمیم گرفتیم، غرفه باغ کتاب تهران در بخشی از فضایی قرار گیرد که در اختیار آن مؤسسه است.

* حضور یک نماینده از شرکت توسعه فضاهای فرهنگی در غرفه باغ کتاب نمایشگاه فرانکفورت

چه کسانی از باغ کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت شرکت می‌کنند؟

یکی از همکاران شرکت توسعه فضاهای فرهنگی که هم با باغ کتاب و هم عملکرد آن آشنا است و هم به زبان خارجی تسلط دارد، مدیریت غرفه باغ کتاب تهران را در این نمایشگاه بر عهده خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت از 16 لغایت 20 مهر سال جاری مصادف با 8 لغایت 12 اکتبر 2014 در کشور آلمان برگزار می‌شود.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها