امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۷:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110255
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محور این شماره از فصلنامه موضوع الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و عدالت است که در آن تنوعی از نوشتارها و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محور این شماره از فصلنامه موضوع الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و عدالت است که در آن تنوعی از نوشتارها و گفتارهای اساتید، صاحبنظران و محققان در قالب مصاحبه، مقاله، سخنرانی و یادداشت گردآوری و به خوانندگان عرضه شده است.

مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا در این شماره بر آن بوده تا با توجه به اهمیت حیاتی موضوع الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی، از تراوش‌های فکری و علمی اهل نظر و اندیشه برای ترسیم چیستی، چرایی و چگونگی موضوع و ضرورت حرکت های جدی تر در این مسیر بهره‌گیری کند.
 در بخشی از سرمقاله این شماره چنین آمده است:

«در نظریه‌ اسلامی پیشرفت، اساس حرکت و جهت حرکت شناخته می‌شود اما پایان آن را تاکنون هیچ جامعه‌ای تجربه نکرده است زیرا فرد و جامعه نه تنها به حقارتی که در مبانی غربی تصویر می‌کنند نیست بلکه در فرایند پیشرفت به سمت کمال بی‌نهایت برای تحقق همه‌ ابعاد وجودی انسان در حال یک «شدن» مستمر است. بنابراین هرگامِ کمالی در روند جاری پیشرفت نسبت به مرحله‌ی ماقبل خود مقصد خواهد بود و پله‌ای نسبت به مابعد خود. در واقع پیشرفت اسلامی به معنای گسترش و تعالی همه‌ی ابعاد وجودی انسان است…»

در این شماره گفتارها و نوشتارهایی از آیت‌الله جوادی آملی، حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه، حجت‌‌الاسلام محمدجواد جاوید، رجایی‌نیا، توحیدی‌نیا، مسعود پورفرد، مسلم باقری، محمد جلیلی، موسی احمدی، حجت‌‌الاسلام سیدعباس موسویان، عطاءلله رفیعی آتانی، وحید خاشعی، رجب اکبرزاده، فرزاد رستمی، مسعود کریمی، مجتبی جاویدی، امیر سیاهپوش، محمدرضا معتضدیان و … برای فرهیختگان و دغدغه‌مندان به موضوع الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و عدالت فراهم شده است.

علاقه‌مندان برای تهیه این نشریه می‌توانید به فروشگاه اینترنتی http://toranjbook.com  مراجعه کنند.
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها