امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۵:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110257
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب حاضر با بهره‌گیری از روش تحلیل گفتمان که امروزه روشی قابل اتکا در نزد مورخان است، می‌کوشد در قالب

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب حاضر با بهره‌گیری از روش تحلیل گفتمان که امروزه روشی قابل اتکا در نزد مورخان است، می‌کوشد در قالب بخش‌ها و فصل‌های پیش رو و با اتکا به دو رکن اسناد و تحلیل، به تجزیه و تبیین پرسش‌ها و آزمون فرضیه‌های تحقیق بپردازد.

بخش اول کلیات و بخش دوم نگاهی گذرا بر تاریخ ارمنیان از عصر باستان تا دوره صفوی ـ عثمانی است.

این بخش در بردارنده فصولی درباره جغرافیای تاریخی ارمنستان ، خاستگاه و دین ارمنیان، ارامنه در دوره حاکمیت عثمانی‌ها و جایگاه آنان در ساختار اقتصادی ـ اجتماعی جامعه عثمانی است.
 بخش سوم به ریشه یابی مسأله ارامنه می‌پردازد و نقش ارامنه را در عصر تنظیمات، مشروطه اول عثمانی و دوران سلطنت عبدالحمید مورد بررسی قرار می‌دهد.

در فصل چهارم همین بخش از همکاری ارامنه با ترکان جوان در انقلاب 1908 و مشارکت فعال آنان در کنگره‌های اول و دوم آزادی‌خواهان عثمانی سخن به میان آمده است.

بخش پنجم و پایانی کتاب به مسأله ارامنه پس از جنگ جهانی اختصاص دارد که در قالب معاهدات سور، مسکو، قارص و لوزان به بحث و بررسی درباره آنها پرداخته شده است.

مبحث پایانی این بخش به تداوم مسأله ارامنه در عصر جمهوری ترکیه و موضوع شناسایی قتل عام و موضع دولت ترکیه و جمهوری اسلامی ایران اختصاص دارد.

این نوشتار با شمارگان 1000 نسخه، 576 صفحه و با قیمت 25000 تومان منتشر شده است. 
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار