امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۲:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110267
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم رونمایی از کتاب «شاخه‌های روز» حسن کیقبادی که اولین رمان بومی ‌با موضوع انقلاب اسلامی‌در سبزوار، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم رونمایی از کتاب «شاخه‌های روز» حسن کیقبادی که اولین رمان بومی ‌با موضوع انقلاب اسلامی‌در سبزوار، با حضور جواد افهمی‌ از نویسندگان مطرح کشور و علی اصغر عزتی پاک مدیر دفتر داستان موسسه «شهرستان ادب» برگزار می‌شود.

کتاب «شاخه‌های روز» توسط انتشارات شهرستان ادب به چاپ رسیده و اولین رمان بومی‌ است که به مساله انقلاب سبزوار پرداخته و بعضی از وقایع انقلاب در سبزوار را بیان می‌کند.

در این مراسم که با مشارکت موسسه شهرستان ادب و نهاد کتابخانه‌های سبزوار برگزار می‌شود، مسئول نهاد کتابخانه‌های خراسان رضوی و هنرمندان و جمعی از مسولین شهرستان نیز حضور خواهند داشت.

همچنین همزمان با رونمایی از این کتاب، حلقه داستانی کویر و جلسه شعر شهرستان ادب سبزوار با حضور میلاد عرفانپور از شاعران برجسته کشور افتتاح خواهد شد.

حسن کی‎قبادی نویسنده «شاخه‌های روز» از هنرمندان سبزواری است که در حوزه داستان و فیلم کوتاه و مستند تا کنون تولیدات بسیاری داشته است.  کیقبادی اولین رمان خود را نیز با نام «42 روز کچل» در سال 89 به چاپ رساند. چهاردهم مرداد ماه نیز کار بازنویسی رمان «روزگار بوسه و خون» وی تمام شده و آماده چاپ است.

رمان «شاخه‌های روز» در دو زمان روایت می‌شود؛ زمان حال و زمان انقلاب. راوی زمان حال، جوان بیست و دو ساله ای است که از اول عمر تا به حال، با مادر و برادرش زندگی می‌کرده است. برادرش برای تحصیل به خارج از کشور رفته و حالا یک ماهی است که پاکتی حاوی چند برگ کاغذ، توسط دختری ناشناس به مادرش رسیده و روند طبیعی زندگی آنها را به هم ریخته است. مادر عازم سفر حج است و راوی این کاغذها را با سختی زیاد پیدا می‌کند تا پی ببرد چرا مادرش با خواندن این نوشته‌ها، اینگونه آشفته و به هم ریخته شده است. رمان در طول سفر مادر در حج، با گریز به مطالبی که در کاغذها نوشته شده ادامه پیدا می‌کند. مطالب این کاغذها با محوریت انقلاب سبزوار و قهرمانی شخصی به اسم گودرز دنبال می‌شود. در نهایت پس از رفت و آمد در زمان حال و گذشته، ما رابطه این کاغذها با مادر و دیگر شخصیت‌ها و ماجراها را متوجه می‌شویم.

برنامه رونمایی از این کتاب پنجشنبه 20 شهریور ساعت 17 در تالار بیهقی (میدان نقابشک) سبزوار برگزار می‌شود.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار