امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۸:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110285
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بیژن نوباوه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و فاطمه آلیا نماینده مجلس ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بیژن نوباوه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و فاطمه آلیا نماینده مجلس شورای اسلامی نسبت به نمایشگاه «باز باران» به ارائه نظر و پیشنهاداتی پرداخته‌اند که در ذیل آن را می‌خوانید:

* آلیا: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در نمایشگاه‌های «باز باران» ستودنی است

در ابتدا فاطمه آلیا نماینده مجلس شورای اسلامی، اقدام شهرداری تهران در برپایی نمایشگاه «باز باران» را برای سایر شهرستان‌ها الگوساز دانست و بیان داشت: استفاده از نمادهای ارزشی فرهنگ کشورمان به ویژه «ترویج فرهنگ ایثار و شهادت»، «مطرح کردن بزرگمردی»، «گذشت و ایثار شهدا و ایثارگران» در این نمایشگاه ستودنی است.

وی اضافه کرد: برپایی نمایشگاه «باز باران» اقدام بسیار مناسبی جهت تسهیل‌گری و زمینه ارائه محصولات اسلامی _ ایرانی است، همچنین شهرداری تهران در این نمایشگاه اصناف و فروشندگان داوطلب را ترغیب کرده است تا محصولات نوشت‌افزار و پوشاک خود را در این مجموعه‌ها در چارچوب الگوها و ارزش‌های فرهنگی و بومی ما ارائه دهند.

آلیا ادامه داد: خوشبختانه شهروندان تهرانی طی چند روز گذشته استقبال بسیار خوبی از این نمایشگاه‌ها داشته‌اند که مناسب بودن شکل اجرا، دسترسی در مناطق، مدل‌های پوشاک و مدهای ارائه شده بر اساس مناسب بودن آن برای استفاده در عرصه اجتماع و همچنین قیمت مناسب این محصولات از فاکتورهای قابل توجه نمایشگاه «باز باران» برای جذب مخاطب به شمار می‌رود.
 


 

* نمایشگاه‌های «باز باران» الگویی برای نمایشگاه‌های سایر شهرهای کشور است

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ما در حوزه محصولات نوشت‌افزار در کشور با یک هجمه فرهنگی مواجه هستیم که در قالب تصاویر سعی در انتقال فرهنگ بیگانه را دارند. تلاش شهرداری تهران برای ارائه محصولات نوشت‌افزار دارای تصاویر اسلامی _ ایرانی در نمایشگاه «باز باران» در راستای ترویج فرهنگ اسلامی _ ایرانی برای کودکان، نوجوانان، جوانان و سایر شهروندان  جای تقدیر و تشکر دارد.

وی در پایان عنوان کرد: این اقدام شهرداری تهران می‌تواند برای سایر شهرهای کشور جایگاه الگویی پیدا کند و حتی این قابلیت را دارد که مردم هر سال در آستانه فصل بازگشایی مدارس، منتظر برپایی نمایشگاه «باز باران» باشند و نیازهای خود را از این نمایشگاه تأمین کنند.

* نوباوه: لزوم توجه به برپایی نمایشگاه‌هایی از محصولات فرهنگی اسلامی _ ایرانی در کشور

در ادامه بیژن نوباوه، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، ضمن تقدیر از اقدام شهرداری در جهت برپایی نمایشگاه نوشت افزار «باز باران» و معرفی کالاهای داخلی، بیان داشت: مردم به دنبال لباس خوب و علاقه‌مند به برندهای اسلامی _ ایرانی هستند و شواهد نشان می‌دهد برپایی این نمایشگاه به میزان بسیار بالایی در جامعه جایگاه و خاستگاه دارد. بنابراین باید به طور بسیار جدی مورد توجه متولیان فرهنگی کشور قرار گیرد.

وی اضافه کرد: با توجه به نزدیک شدن فصل بازگشایی مدارس و دغدغه خانواده‌ها برای خرید لوازم مدرسه برپایی چنین نمایشگاه‌هایی بسیار مفید است، یعنی این نمایشگاه‌ها باعث می‌شود که خانواده‌ها لوازم مورد نیاز فرزندان‌شان را از اماکن مطمئن و با قیمت مناسب تهیه کنند. 

نوباوه ادامه داد: برگزاری نمایشگاه‌های «باز باران»، با کالاهایی با طرح‌های اسلامی _ ایرانی بسیار خوب و پسندیده است و یک نوع تقویت بنیه فرهنگی داخلی به شمار می‌رود، اما این اقدام وظیفه شهرداری نیست و وظیفه حکومتی به شمار می‌رود که باید نهادها و اصناف مختلف را در این زمینه به کار بگیرد.

* مردم به دنبال لباس خوب و به دور از مسائل تبلیغاتی خارجی هستند

وی افزود: شهرداری تهران با برپایی نمایشگاه «باز باران» در حوزه‌ای که حتی جزو وظایف این نهاد نبوده، وارد شده و بسیار خوب عمل کرده است. شروع این حرکت برای شهرداری تهران بسیار موفقیت‌آمیز بوده و نشانگر این امر است که برپایی این نمایشگاه به میزان بسیار بالایی در جامعه جایگاه و خاستگاه دارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: مردم به دنبال لباس خوب و به دور از مسائل تبلیغاتی خارجی و علاقه‌مند به برندهای اسلامی هستند و برپایی این نمایشگاه نشان داد جایگاه آن در جامعه ما بسیار مهم و زیاد است بنابراین ما باید به صورت بسیار جدی روی این مسئله کار کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها