امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110292
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، نرجس بختیارخلج مشاور رئیس سازمان بهزیستی در امور زنان و خانواده و رئیس خانه فرهنگ و هنر این سازمان در مراسم رونمایی از ...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، نرجس بختیارخلج مشاور رئیس سازمان بهزیستی در امور زنان و خانواده و رئیس خانه فرهنگ و هنر این سازمان در مراسم رونمایی از پوستر بیست و یکمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان که در محل گالری خانه فرهنگ و هنر سازمان بهزیستی کشور برگزار شد، گفت: هنر تئاتر نقش مهمی در انتقال واقعیت‎های اجتماعی به کودکان و نوجوانان دارد. از این‎رو سازمان بهزیستی در راستای اهداف خود به این هنر فاخر توجه جدی داشته و از آن حمایت می‎کند.

بختیارخلج گفت: با حمایت همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی، خانه فرهنگ و هنر با هدف ترقی و تعالی جامعه هدف سازمان و انتقال پیام بهزیستی به بدنه‎ی جامعه از طریق زبان گویای هنر، با پرداختن ویژه و مؤثر به شاخه‎های مختلف هنری و فرهنگی شکل گرفت.

دبیر نخستین جشنواره تئاتر خیابانی سازمان بهزیستی گفت: به خاطر اهمیت هنر تئاتر در تبیین اهداف سازمان بهزیستی و همچنین نقش آن در شکوفایی استعداد و پرورش کودکان و نوجوانان جشنواره تئاتر خیابانی را با حمایت رئیس سازمان کلید زدیم.

رئیس خانه فرهنگ و هنر سازمان بهزیستی گفت: کودکان و نوجوانان بازی و سرگرمی کم ندارند اما بازی هدف‎مند آن‎هم در قالب نمایش و تئاتر با محتوای مناسب می‎تواند آموزش و جهت‎دهی مطلوب را به دنبال داشته باشد. کودکان و نوجوانان در تئاتر و نمایش واقعیات جامعه را بهتر درک می‎کنند بدون این‎که متضمن هزینه و آسیبی برای آن‎ها باشد.

مشاور رئیس سازمان بهزیستی گفت: امیدوارم هنرمندان کشورمان ارتباط خود را با جامعه هدف سازمان بهزیستی بیشتر و بهتر نمایند و با هم‎دلی که با جامعه هدف سازمان دارند کمک‎های فکری، معنوی و مادی خود را در اختیار خانه فرهنگ و هنر این سازمان قرار دهند.

بختیارخلج در پایان گفت: مسئولین و دولت‎مردان ما که همیشه دغدغه مقدس مباحث فرهنگی و آموزشی کودکان و نوجوانان را در دوره‎های سنی مختلف دارند باید استفاده از از ابزار هنر تئاتر را در انتقال مفاهیم و ارزش‎ها مورد توجه بیشتری قرار دهند.

لازم به ذکر است در این مراسم حسین طاهری مدیر مرکز هنرهای نمایشی، فاضل عبادی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان، پیام دهکردی دبیر جشنواره و هنرمندانی چون حسین محب اهری و رضا فیاضی حضور داشتند. پوستر جشنواره با حضور کودکان شیرخوارگاه حضرت آمنه رونمایی شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها