امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۷:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110294
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شانزدهمین «عصرانه ادبی فارس» پاسداشت شیرینعلی گلمرادی با حضور عباسعلی براتی‌پور،

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شانزدهمین «عصرانه ادبی فارس» پاسداشت شیرینعلی گلمرادی با حضور عباسعلی براتی‌پور، اسماعیل امینی، مصطفی محدثی خراسانی، حسین قرایی، رضا اسماعیلی و علاقه‌مندان به شعر فارسی عصر امروز در پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; برگزار شد.
 
 


 

*گلمرادی پشتوانه‌ای برای نسل جوان است

مصطفی محدثی خراسانی در شانزدهمین «عصرانه ادبی فارس» گفت: نام گلمرادی در سه دهه اخیر نام پرطنینی است و این نام یادآور شعر، شعور، اخلاق و حوصله است.

وی افزود: کتاب‌هایی که به کوشش گلمرادی منتشر شده متفاوت با سایر کوشش‌هایی است که موجود است. گلمرادی سره شناس شعر انقلاب است و با موشکافی دست به انتخاب شعر می‌زند.

محدثی خراسانی در ادامه گفت: پیشکسوتان دارای دو خصیصه هستند، یکی اینکه کمتر خوش عهد بوده و دیگری اینکه بسیار زودرنج هستند، ولی این دو خصوصیت در گلمرادی به چشم نمی‌آید و این بسیار در چشم من بزرگ است. حضور گلمرادی در شعر و ادبیات همراه با بی‌ادعایی و عدم سهم‌خواهی است. مجموع سجایای اخلاقی گلمرادی از ایشان پشتوانه‌ای برای نسل جوان درست کرده است.
 


 

*روحیه حماسی ویژگی شعر گلمرادی است

عباسعلی براتی‌پور در بخشی از این مراسم گفت: گلمرادی در زمینه شعر عاشورایی، دفاع مقدس و ... کار کرده است و آثار ارزشمندی از ایشان در دسترس علاقه‌مندان است. کار عاشورایی گلمرادی موسوم به «آینه در کربلاست» از برجسته‌ترین آثار آیینی است و این اثر جالب توجه است.

وی افزود: سابقه دوستی من با گلمرادی به اوایل انقلاب و حوزه هنری برمی‌گردد. در آن دوران اساتیدی چون قیصر امین‌پور، مهرداد اوستا، سیدحسن حسینی و ... حضور داشتند و در حقیقت مجمع شعرای انقلاب و انقلابی بود.

براتی‌پور در ادامه گفت: زبان شعری گلمرادی مختص به خودش است حتی اگر اسم وی زیر شعرش نباشد مخاطب متوجه خواهد شد که با شعر گلمرادی روبرو است. ایشان از آنجا که آذری زبان است اما در شعر فارسی موفق بوده‌اند. کارکرد طبیعت در شعر گلمرادی بعلاوه روحیه حماسی از جمله ویژگی‌های شعر و زبان گلمرادی است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها