امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110295
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 181
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی عصر امروز چهارشنبه(19 ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی عصر امروز چهارشنبه(19 شهریور ماه) در اختتامیه کنفرانس بین‌المللی «علمای اسلام در حمایت از مقاومت فلسطین» به ارائه گزارشی کلی از کمیسیون‌های این همایش پرداخت و گفت: ضمن تشکر از علمای جهان اسلام که در این مراسم حضور داشتند، کمیسیون اول در مورد چالش‌های کنونی بود که در این کمیسیون بر از بین بردن دودستگی و ایجاد وحدت در بین مسلمانان تأکید شد و از جمله دستاوردهای این کمیسیون آن بود که نقش استکبار را در ایجاد دودستگی برملا کند.
وی افزود: در این کمیسیون پیشنهادات دیگری مانند دعوت از ایران و حزب‌الله لبنان برای گردهمایی فلسطینیان بر سر یک میز نیز مطرح شد، همچنین عنوان شد تکفیری‌ها نه تنها ربطی به اسلام ندارند، بلکه یک بدعت در دین اسلام بوده و صهیونیست و تکفیری‌ها از یک قماش هستند و می‌خواهند وحدت اسلامی را برهم بزنند.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به کمیسیون دوم در خصوص مقاومت اسلامی در منطقه، مبنی بر ضرورت‌ها و مؤلفه‌ها تصریح کرد: این کمیسیون مفاهیمی درباره مقاومت اسلامی را در بر داشت و بیانگر محور شرارت بودن آمریکا بود.
وی ادامه داد: محور مقاومت امروز از سوی دشمنان مورد حمله واقع می‌شود و آن‌ها می‌خواهند ممالک اسلامی را تجزیه کنند و برای رفع این مشکل مسلمانان باید گردهم جمع شوند.
آیت‌الله اراکی ابراز داشت: مقاومت باید دارای ماهیت انسانی باشد و شیعه و سنی باید در چارچوب واقعی به مشارکت برسند، همچنین یک فرهنگ‌سازی برای نسل جدید داشته باشیم تا جهت‌گیری‌های اسلامی آن‌ها درست باشد و در این راستا علمای مقاومت نقش بسیار مهمی برعهده دارند.
وی با تأکید بر تمامیت ارضی فلسطین گفت: در کمیسیون سوم، پیشنهاداتی درباره فلسطین و تمامیت ارضی آن عنوان شد که مهمترین آن ارتباط با مراکز تصمیم‌گیری از جمله رهبران عرب و میزبانی چهره‌های جهادی بود.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی جلوگیری از تکه‌تکه شدن گروه‌های مقاومت را از دیگر موارد کمیسیون سوم برشمرد و اظهار داشت: ما باید در مورد وحدت جهان اسلام و علمای آن‌ها به یک اتفاق نظر برسیم، اکنون خطر اندیشه‌های تکفیری فلسطین را دربرگرفته و تکفیری‌ها درصدد آن هستند که جوانان فلسطینی را در کشورهای دیگر به خدمت گیرند.
وی افزود: کمیسیون چهارم به ارتباط فلسطین و وظیفه اسلامی اختصاص داشت، ما امروز وارد  مرحله تازه‌ای از مقاومت شده‌ایم، تاکنون درصدد تثبیت بودیم و اکنون مأموریت ما مقاومت اسلامی است، ما باید کاری کنیم که رژیم صهیونیستی از صحنه کنار رود و تمام مردم و علمای فلسطینی را دعوت به آشتی کنیم و جمهوری اسلامی ایران همواره حامی بزرگ فلسطین است.
آیت‌الله اراکی در ادامه با اشاره به محتوای کمیسیون پنجم مبنی بر فلسطین و نهادهای علمایی و نخبگانی گفت: علما وارثان امامان هستند و باید با افراطی‌گری مبارزه کنند، مسأله فلسطین و ارج نهادن به آن از مواضع رهبری است، براساس آنچه در این کمیسیون‌ها به تصویب رسید مشخص می‌شود که برپایی این‌گونه همایش‌ها در خصوص علمای مقاومت مهم است و علمای اسلامی باید بر مواضع خود تأکید داشته باشند.
وی ادامه داد: برای اینکه علمای اسلامی بتوانند دستاوردهای خود را به جهانیان ارائه دهند باید تلاش‌هایی برای ایجاد نسلی از عالمان برای حمایت از مقاومت داشته باشیم. در این راستا باید از سرمایه‌گذاران برای حمایت از مقاومت فلسطین و ایجاد طرح‌های علمی و کارکردهای رسانه‌ای بهره ببریم.
رئیس مجمع تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: ما قبل از برگزاری اجلاس با نهادهای مختلف ایران تماس گرفته‌ایم و تمام نهادها برای بازسازی غزه اعلام آمادگی کرده‌اند و طرح‌های حمایت از غزه نیز در این اجلاس به تصویب رسیده است، بنابراین ما از هر استانی برای بازسازی مساجد و مدارس فلسطین کمک خواسته‌ایم و آن‌ها نیز اعلام آمادگی کرده‌اند و آماده هرگونه کمک مالی به فلسطینیان هستیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار