امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۹:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110325
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۳۸
تعداد بازدید: 79
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم آیت‌الله محمدتقی مصباح‌یزدی در دیدار با احمد محمود کریمه مسئول بخش فقه مقارن دانشگاه الازهر مصر که ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم آیت‌الله محمدتقی مصباح‌یزدی در دیدار با احمد محمود کریمه مسئول بخش فقه مقارن دانشگاه الازهر مصر که ظهر امروز در موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) انجام شد، با اشاره به حقانیت دین اسلام اظهار کرد: اختلاف در میان بشر امری طبیعی است.

وی ریشه اختلاف در میان بشر را فهم افراد دانست و بیان کرد: افراد در شرایط مختلفی به دنیا می‌آیند اما معیار پذیرش اسلام و برادری افراد در این دین حق است.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به وضعیت سیاسی حاکم بر دنیا بیان کرد: امروزه مسلمان بیشتر از هر زمانی نیازمند اتحاد جوامع اسلامی هستند.

وی با بیان نقش علمای دینی کشور مصر در پیشبرد اسلام ادامه داد: اقدامات و فعالیت‌های این افراد تاکنون قابل تقدیر بوده و نتایج مثبت اعمال آن‌ها به گوش جهانیان رسیده است.

آیت‌الله مصباح‌یزدی با اشاره به دیدارهای مختلف با اساتید دانشگاه الازهر مصر ابراز کرد: اساتید این دانشگاه مصری محبت ویژه‌ای نسبت به اهل‌بیت(ع) دارند زیرا به گفته خودشان برخی از آن‌ها شیفته اهل‌بیت(ع) شده‌اند.

وی با اشاره به رفتار و گفتار مناسب این افراد تصریح کرد: در جوامع اسلامی محبت به اهل‌بیت(ع) وجود دارد که می‌توان با استفاده از این عامل مشترک اتحاد میان آن‌ها را تقویت کرد.

آیت‌الله مصباح‌یزدی افزود: خداوند در قرآن کریم نیز از محبت به اهل‌بیت(ع) به عنوان برترین اجر و درخواست پیامبر اسلام(ص) یاد کرده است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم رژیم صهیونیستی را مهم‌ترین دشمن اسلام خواند و عنوان کرد: اگر فتنه‌ها از داخل ممالک اسلامی از بین بروند این رژیم رسوا خواهد شد.

وی آموزه‌های قرآن کریم و پیامبر اسلام(ص) را از دیگر عوامل تقویت‌ کننده وحدت اسلامی برشمرد و خاطرنشان کرد: جوامع اسلامی باید با رفع اختلافات، خود را از شر شیاطین جن و انس در امان نگه دارند.

آیت‌الله مصباح‌یزدی با اشاره به نقش تکفیری‌ها در تخریب اتحاد میان مسلمانان یادآور شد: این گروه توسط دشمنان حمایت‌های بسیاری می‌شوند و هدف آن‌ها ریشه کن کردن دین اسلام است.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) بیان کرد: تکفیری‌ها تهمت‌های بسیاری به شیعیان می‌زنند تا بتوانند دیدگاه اهل تسنن را نسبت به این مذهب تغییر دهند.

وی ادامه داد: یکی از تهمت‌های آنان این است که می‌گویند شیعیان پس از نماز پیغمبری حضرت جبرئیل را منکر می‌شوند در صورتی که اگر افراد کمی از اعتقادات و اعمال شیعیان آگاهی داشته باشند به خوبی این دروغ آن‌ها آشکار خواهد شد.

آیت‌الله مصباح‌یزدی تاکید کرد: شیعیان و اهل تسنن باید با یکدیگر در برابر دشمنان اسلام مقابله کنند و از ارزش‌های این دین حراست کنند.

انتهای پیام/78016/صا40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها