امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110338
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۵
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شب گذشته (چهارشنبه) «مری هارف» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گفت‌وگو با برنامه «الحدث الیوم»، شبکه خبری

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شب گذشته (چهارشنبه) «مری هارف» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گفت‌وگو با برنامه «الحدث الیوم»، شبکه خبری «العربیه» و با اشاره به طرح «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا برای مبارزه با داعش گفت که برخی کشورها می‌توانند از طریق توقف حمایت‌های مالی از این گروه به بحث مبارزه با داعش کمک کنند.
در حالی که گزارش‌ها حاکی از حمایت مالی کشورهای عربی متحد آمریکا از جمله عربستان از گروهک تروریستی داعش است، هارف یادآور شد که برخی از کشورها می‌توانند از حمایت‌های مالی شهروندانشنان از داعش جلوگیری کنند.
وی همچنین افزود: حمایت از قربانیان جرائم داعش، مقابله با پیوستن شمار بیشتری از تروریست‌های خارجی و همکاری‌های اطلاعاتی از راه‌های دیگر مبارزه با دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش است که برخی کشورها در این زمینه اعلام آمادگی کرده‌اند.
هارف در پاسخ به خبرنگار شبکه العربیه درباره دلیل آغاز سفر «جان کری» وزیر خارجه آمریکا از بغداد و اینکه آیا این اقدام به معنای حمایت از دولت جدید در این کشور است گفت: دولت همه جانبه تشکیل شده در عراق در مرکز این ائتلاف بین المللی برای مبارزه با تروریسم است و وزیر خارجه در این سفر در دیدار با مقامات عراقی به آنها راهکارهای اولیه برای کمک به این کشور را توضیح داده است.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوال دیگری درباره امکان حمله آمریکا به داعش در خاک سوریه گفت که رئیس جمهور آمریکا به روشنی عنوان کرد که مبارزه با داعش به مرزهای جغرافیایی محدود نخواهد شد و افزود: ما آماده ایم که با این گروه در هر منطقه و کشوری مقابله کنیم و گفت‌وگوهایی در این زمینه با همپیمانانمان در حال صورت گرفتن است.
هارف درباره نقش ایران در طرح مبارزه با تروریسم واشنگتن گفت: کشورهای همپیمان ما و دیگر کشورهای منطقه می‌توانند در بحث مبارزه با تروریسم همکاری داشته باشند در باره ایران قرار نیست با ایران همکاری های نظامی و یا اطلاعاتی داشته باشیم اما اگر تهران به دولت عراق در مبارزه با تروریسم کمک می‌کند می‌تواند به این ترتیب با تروریسم مبارزه کنند، برای اینکه روشن باشیم ما معتقدیم که ایران تأثیر بسزایی در عراق دارد و باید دولت این کشور را در بحث مبارزه با تروریسم حمایت کند ما معتقدیم که هر طرفی می‌تواند در ایجاد اتحاد میان طرف‌های عراقی نقش داشته باشد.
هارف گفت: در نشست بین المللی جده که قرار است با حضور وزیر خارجه آمریکا برگزار شود، قرار است نقش کشورهای عربی حاشیه خلیج و فارس و منطقه در بحث مبارزه با تروریسم بررسی شود زیرا این کشورها نیز مورد تهدید جدی داعش قرار دارند.
وی افزود: راه مبارزه با تروریسم در عراق ایجاد اتحاد میان همه طرف‌های این کشور است که به اعتقاد واشنگتن دولت این کشور گام‌های مثبتی در این زمینه برداشته است.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی درباره موضع واشنگتن درباره معارضان سوری نیز اعلام کرد که آمریکا به حمایت از معارضان «معتدل» ادامه خواهد داد و رئیس جمهور این کشور برای بحث مبارزه با تروریسم با کنگره مشورت می‌کند و این مشورت‌ها همچنان ادامه خواهد داشت، گرچه اوباما بدون اجازه کنگره نیز اجازه فعالیت برای حمایت آمریکایی‌ها در مقابله با تروریسم را دارد.
قرار است امروز نشستی در جده با حضور ۱۱ کشور درباره راهکار‌های مبارزه با تروریسم برگزار شود، ساعاتی پیش نیز «ائتلاف معارضان خارج نشین سوریه» از طرح رئیس جمهور آمریکا برای مبارزه با داعش استقبال کرده و خواستار گسترش آن برای مبارزه با «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه نیز شدند.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها