امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۷:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110373
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۵۳
تعداد بازدید: 51
به  گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد به نقل از موسسه خدمات مشاوره‌ای و جوانان آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی در سلسله ...

به  گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد به نقل از موسسه خدمات مشاوره‌ای و جوانان آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی در سلسله جلسات بزم اندیشه اظهار کرد: ما باید خواندن قرآن و تامل در آن را در برنامه روزانه خود قرار بدهیم تا بتوانیم در موقعیت‌های متفاوت راه‌حل‌های مناسب و کاربردی را اتخاذ کنیم.

وی افزود: امام خمینی با استناد به آیات قرآن سه نکته و هدف را در انقلاب دنبال می کردند، ابتدا از بین بردن استعمار خارجی و استبداد داخلی در کشور، دوم نجات منطقه و سوم زمینه سازی ظهور امام زمان(عج) که تمام این‌ها را از مصاحبت و درک آیات و مفاهیم قرآنی به دست آورده بودند.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری افزود: با گذشت 36 سال از پیروزی انقلاب می توانیم ثمربخشی اهداف امام را در کشور و منطقه ببینیم، ما در حال حاضر نه استبداد داخلی داریم نه تحت استعمار کشور بیگانه ایم و در نهایت شاهد صادر شدن انقلاب ایران به سایر کشورهای منطقه هستیم، امروزه دیگر آمریکا ابر قدرت نیست و دولت‌های متکی به آن در حال جدایی گزینی و فاصله گرفتن از آن هستند.

اکرمی در ارتباط با موقعیت‌سنجی و تصمیم‌گیری صحیح در امور سیاسی و مدیریتی با کمک قرآن گفت: من معتقدم امروز قرآن تابلوی گویایی است که با ما حرف می‌زند، ما با توجه به آیات آن می‌توانیم جایگاه خود را در جهان و کشور تشخیص دهیم، تا از آن طریق بدانیم چه زمانی باید نرمش قهرمانه نشان دهیم و قطعنامه 508 را بپذیریم و چه زمانی باید محکم و قاطع در امور بین‌المللی ظاهر شویم.

وی افزود: با توجه به آیات 36 و 37 سوره انفال ما از طریق تامل و فهم مفاهیمی که درباره سرگذشت ملت‌ها در طول تاریخ آمده است و نیز توکل به خداوند می توانیم بر دشمنانمان پیروز شویم، چرا که خداوند وعده داده است اگر شما به من توکل داشته باشید راه پیروزی تان را از جایی که انتظار ندارید برایتان روشن و به ذهن تان الهام می‌کنم.

اکرمی در پاسخ به مسئله عفاف و حجاب در جامعه گفت: من در دوره گذشته که در مجلس بودم، شورای فرهنگی قانونی تحت عنوان عفاف و حجاب را تصویب کرد و در سال 84 این قانون به وزارت فرهنگ و ارشاد ابلاغ شد و در سال 85 از وزارت فرهنگ و ارشاد به وزارت کشور برای اجرایی شدن ابلاغ شد که متاسفانه هنوز نتوانستیم به خوبی آن را به اجرا درآوریم و شاهد نتایج آن باشیم.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری به مسائل کنونی سوریه پرداخت و گفت: در سوریه، دولت‌های غربی آمدند و در سوریه ارتش آزاد و جبهه النصره درست کردند و اکنون تبدیل به داعش شده است، آنان می‌خواستند در سه ماه نظام بشار را از بین ببرند و اکنون بیش از سه سال است که هیچی گیرشان نیامده است و اکنون می‌گویند علت شکست‌های ما ایران است و این‌ها قصه نیست بلکه ما با ایمان و اعتقاد حرف می‌زنیم.

انتهای پیام/70005/ش/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها