امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۸:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110376
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۵۳
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، آیت الله سید احمد علم الهدی دقایقی پیش در فرهنگسرای غدیر مشهد اظهار کرد: در سفر اخیر مقام معظم ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، آیت الله سید احمد علم الهدی دقایقی پیش در فرهنگسرای غدیر مشهد اظهار کرد: در سفر اخیر مقام معظم رهبری به مشهد من، شهردار مشهد و مدیران استان دیداری با ایشان داشتیم که در این دیدار مقام معظم رهبری از اقدامات شهردار تشکر کردند و گفتند که ساخت و سازها باید اصلاح شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری از تشکیل ستاد ساماندهی مسائل حاشیه‌ای شهر با دستور مقام معظم رهبری خبر داد و گفت: این ستاد چندین کمیته دارد.

وی با بیان این که در مسائل حاشیه شهر، چند نکته قابل توجه است، ادامه داد: آنچه که امروز موضوعاتی به عنوان مسائل حاشیه شهر را مورد توجه قرار می‌دهد، تنها معلول‌ها است اما کسی درصدد بررسی علت‌ این معلول‌ها برنمی‌آید.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: اکنون تنها حاکمیت یک جریان فقیر همراه با فساد در حاشیه شهر مشهد به چشم می آید و تضعیف شعائر دینی در برابر احتمال برخوردهای حساب‌ شده از اطراف به داخل شهر مشهد، دغدغه ایجاد می‌کند هم معلول است.

وی افزود: البته علت این معلول‌ها ضعف نداشتن مدیریت در ساختار شهری طی سالیان گذشته بوده است که باید همه به این علت توجه داشته باشند.

آیت الله علم الهدی با اشاره به این که مشکلات امروز حاشیه شهر مشهد در هیچ شهری از کشور وجود ندارد، گفت: در حالی که در همه شهرها جریان‌های فساد و مواد مخدر و همچنین حاشیه‌نشینی وجود دارد اما با این حال مشکلات شهر مشهد را ندارند.

وی اضافه کرد: علت معلول‌هایی که امروز حاشیه شهر مشهد با آنها دست و پنجه نرم می‌کند، ضعف مدیریت شهری در یک مقطع زمانی بوده که به توسعه شهری و جریان مهاجرت‌ها به داخل شهر توجهی نشده است.

امام جمعه مشهد ادامه داد: مشهد یک شهر ملی و یا فرا ملی است و اگر بنا باشد بودجه اختصاص داده شده به این شهر که سالانه میزبان 25 میلیون زائر از داخل و خارج از کشور است، در حد یک شهر شماره دو باشد، بدون شک حل مشکلات شهر و خدمات رسانی به زائران مشکل می‌شود.

وی با تاکید بر این که عامل اصلی مشکلات حاشیه شهر همچنان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم در حالی که عامل مشکلات حاشیه شهر همچنان ادامه دارد، با معلول ها برخورد کنیم، بدون شک به جایی نمی‌رسیم.

امام جمعه مشهد اظهار کرد: در دیدار بنده و برخی از مدیران شهری و استانی که در سفر اخیر مقام معظم رهبری به مشهد، با ایشان داشتیم، رهبر معظم انقلاب از این که مشکلات حاشیه شهر رو به گسترش است، نگران شده‌اند.

آیت الله علم‌الهدی اضافه کرد: مقام معظم رهبری در این دیدار فرمودند که ساخت و سازهای نامتناسب شهر مشهد باید اصلاح شود و بنده نیز در محضر رهبر معظم انقلاب به شهردار مشهد تاکید کردم که بنا بر این دستور رهبری باید تمامی پروانه‌های صادرشده در گذشه برای ساخت و سازهای نامتناسب لغو شود.

وی با اشاره به دستور مقام معظم رهبری برای ساماندهی مسائل فرهنگی حاشیه شهر افزود: به‌دنبال این دستور یک ستاد متشکل از چند کمیته تشکیل شد که هر کمیته این ستاد از سوی دو دستگاه اجرایی استان راهبری می‌شود و دبیر این ستاد نیز نماینده ولی فقیه در سپاه امام رضا(ع) است.

وی خاطرنشان کرد: تشکل‌های فرهنگی حاشیه شهر باید از این پس برای اجرای برنامه های فرهنگی در حاشیه شهر مشهد با این ستاد هماهنگی داشته باشند تا امکانات مورد نیازشان تامین شده و شاهد هم افزایی در اجرای برنامه های فرهنگی در حاشیه شهر مشهد باشیم.

امام جمعه مشهد با اشاره به این که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، بار انقلاب روی دوش مستضعفان بوده است، از شیب خدمات‌رسانی مشهد انتقاد کرد و گفت: دغدغه بنده از روز نخست این بود که شیب مشهد حل شود، چرا که درست نیست هنگامی که از خیابان فلسطین عبور می‌کنیم شاهد چمن‌کاری‌ و چراغ‌های رنگارنگ باشیم اما هنگامی که از دیگر مناطق حاشیه‌ای مشهد عبور می‌کنیم، باید شاهد گنداب باشیم.

انتهای پیام/70005/صا40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها