امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110388
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۵۳
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله روح‌الله قرهی مدیر حوزه علمیه امام مهدی (عج) در نشست سالانه دفتر تحکیم ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله روح‌الله قرهی مدیر حوزه علمیه امام مهدی (عج) در نشست سالانه دفتر تحکیم وحدت گفت: نکته بسیار مهم در عالم خلقت از بدو خلقت انسان تا به حال و تا ظهور حضرت حجت در این است که بعد از هبوط دو جبهه در عالم به وجود می‌آید که یک جبهه حق است و دیگری جبهه باطل و غیر این دو جبهه هیچ جبهه‌ای در عالم نیست و تمام احزاب در جبهه عالم یا در جبهه حق هستند یا باطل و غیر از این نخواهد بود.

این استاد اخلاق افزود:‌جبهه حق به تعبیر قرآن جبهه الله حزب‌الله است یعنی آنها که با پروردگار عالم هستند و جبهه باطل جبهه شیطان است و این دو جبهه از روز نخست خلقت انسان بودند.

آیت‌الله قرهی ادامه داد: هر دو جبهه یارگیری‌هایشان از انسان است یعنی روی انسان کار می‌کند. لذا بندگان خدا و پروردگار عالم که در جبهه حق هستند دائم در وحشتند که مشمول اغواکشیدن شیطان نشوند. پس همه در خطر هستند مگر عالمانی که اهل عمل به علم و خالص هستند و فقط برای خدا قدم می‌برمیدارند و هر کار می‌کنند برای خداست. برای خدا مسئولیت می‌پذیرند و برای خدا دست از مسئولیت می‌کشند.

قرهی خاطرنشان کرد:‌ در زمان غیبت هادی الهی ولی فقیه است. پس مخلصین زمان در زمان غیبت اعمالشان را با ولی فقیه مطابقت می‌کنند. ولایت فقیه همانگونه که امام خمینی (ره) فرمود ولایت رسول الله است اگر مطیع ولی فقیه شویم از آثارش این است که اسلام  و مسلمین را زیر نظر دارد.

وی تاکید کرد: در همایشی که در رابطه با غزه شرکت کرده بودند علمای جهان اسلام تاکید داشتند که رهبر عظیم‌الشان انقلاب رهبر جهان اسلام است.

وی ادامه داد: پروردگار عالم هادی را از جنس ما قرار داد. اتفاقا ابلیس و جبهه او هم یارگیری‌اش از جنس ما است.

این استاد اخلاق گفت: وقتی امام(ره) فرمودند آمریکا شیطان بزرگ است حقیقت را بیان کردند زیرا آمریکا از جبهه شیطان است و ایشان حقیقت درون جبهه شیطان را بیان کرده‌اند.

وی با بیان اینکه چه کنیم که در جبهه حق باشیم و در جبهه شیطان نباشیم، گفت: همانطور که پروردگار عالم اشاره کردند اگر بخواهیم در جبهه حق باشیم راهش اخلاق است.اگر انسان تصفیه نشود در جبهه شیطان ورود پیدا کرده است و هر چقدر سوادش بیشتر شود این سواد ابزاری در دست شیطان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: شیطان می‌خواهد انسان را از اخلاق الهی دور کند و انبیا می‌خواهند انسان را متخلق به اخلاق الهی کنند شیطان هم اخلاق الهی را هدف قرار داده است. اگر متخلق به اخلاق الهی نشویم هر چه باشیم به درد نمی‌خورد.

وی خاطرنشان کرد: تاریخ را که می‌خوانیم می‌بینیم که جبهه استکبار بی‌اخلاقی را ترویج داده است تا مسلمانان را با مشکل روبرو کند. همیشه در تاریخ آنجایی استکبار پیروز شده که بی‌اخلاقی را ترویج داده و آنجایی بر منابع مسلمین فارغ آمدند که توانستند بی‌اخلاقی را ترویج کنند.

این استاد اخلاق تاکید کرد: استکبار در ابتدا مسلمانان را به فحشا دعوت می‌کند و بعد می‌گوید تا مثل ما نشوید به شما علم و بپیشرفت نمی‌دهیم.

قرهی با بیان اینکه در اسلام‌، ‌امت و امام داریم و چیزی به نام ملت نداریم، افزود: وقتی بحث ملت مطرح شود هر کسی برای خودش حزب درست می‌کند البته تشکل با حزب فرق می‌کند وقتی حزب به وجود بیاید تفرقه به وجود آمده است.

وی در ادامه خطاب به دانشجویان اظهار داشت: دانشجویان باید با قرآن محشور باشند و تدبر داشته باشند با این کار مسائل را یاد می‌گیرند. رهبر معظم انقلاب فتنه 88 را با تمسک به قرآن خواباند. فتنه 88 هم مانند جنگ احزاب بود.

وی ادامه داد: برخی‌ها می‌خواستند عراق را تکه تکه کنند خدا به موقع به داد عراق رسید. فردی می‌خواست کردستان عراق را جدا کند استعمار هم این را می‌خواهد.

قرهی با بیان اینکه تشکل‌ها خصوصیاتی دارند، ادامه داد:‌ در تشکلات کارها باید تقسیم شود ولی همه به امام نگاه می‌کنند. اهداف سالانه را باید امام امت درست کند نه امت.

وی گفت: رهبری ما می‌گویند خط قرمز است ولی برخی‌ها باز هم انگار نظر دیگری دارند. برخی‌ها اگر رویشان شوند امام را هم دیکتاتور می‌خوانند.

آیت‌الله قرهی تاکید کرد: امام در اخلاق رشد کرده و برای خدا کار می‌کند نفوذی که امام مسلمین در غزه دارد، مشخص است البته مسائلی ست که نمی‌توان بیان کرد اما همه اینها به خاطر اخلاص امام ما است.

وی تاکید کرد: باید خدایی باشیم تا خدا کمک‌مان کند. نباید اشتباه کنیم باید ببینیم خدا از ما چه می‌خواهد و نائب امام زمان(عج) در زمان غیبت چه می‌گوید.

مدیرحوزه امام مهدی (عج) اظهار کرد:‌رمز پیروزی امام ما اخلاق بود. امام خدایی بود  سیاسی نبود.امام و رهبری فرمودند ما می‌توانیم باید به این مسئله توجه کنیم امروز نیاز آمریکا و غرب به ما خیلی است آمریکا الان ورشکسته شده است.

قرهی با اشاره به تحرک آمریکا در رابطه با داعش افزود:‌ جالب است رئیس تروریست‌های عالم می‌خواهد با تروریست مبارزه کند.

وی ادامه داد:‌دانشجو، استاد، ‌مدیر و همه نیاز به اخلاق دارند و اگر متخلق به اخلاق نشویم ناخودآگاه در جبهه باطل قرار گرفته‌ایم.

وی خطاب به دانشجویان تاکید کرد: باید قرآن و در کنار آن هر شب دعای توسل بخوانیم با امام زمان حرف بزنیم و دقایقی مسائل‌تان را با ایشان مطرح کنید و بخواهید یاری‌تان کنند. این نظام اصلش مهدوی است البته دولت مهدوی نداریم و این دولت در زمان ظهور امام زمان مهدوی می‌شود.

وی در خاتمه اظهار داشت:‌ مطمئن باشید حضرت مهدی به شما کمک خواهد کرد ایشان جوانان را خیلی دوست دارند پس اگر می‌خواهید الهی باشید باید ارتباط پررنگ‌تری با امام زمان داشته باشید، راه ورود به قلب امام زمان مادر ایشان است و برایش فاتحه بخوانید.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها