امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11039
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۸
تعداد بازدید: 138
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان امروز سه‌شنبه در نشست هفتگی با ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان امروز سه‌شنبه در نشست هفتگی با خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره نشست دوستان سوریه که قرار است فردا چهارشنبه در تهران برگزار شود، هدف اصلی این نشست را کمک را به ایده رسیدن به راهکاری سیاسی برای سوریه برشمرد و گفت: ‌از تمام کشورها و سازمان‌های منطقه‌ی و بین‌المللی که می‌تواند به این راهکار کمک کند، دعوت به عمل آمده است.

وی افزود: امیدواریم مباحث فردا به موفقیت اجلاس و نشست ژنو 2 کمک کند.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین گفت که انتظار می‌رود حدود 40 کشور در نشست تهران حضور یابند و افزود: مهمانان ویژه‌ای نیز برای شرکت در این اجلاس دعوت شده است.

عراقچی عنوان کرد که هنوز تصمیمی برای برگزاری نشست 4جانبه بین ایران، عربستان، ترکیه و مصر گرفته نشده است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس فراگیر بودن نشست ژنو را عامل موفقیت این نشست برشمرد و افزود: از تمام کشورها و طرف‌های تاثیرگذار برای حضور در این نشست دعوت به عمل آید.
عراقچی عنوان کرد که هنوز از ایران برای حضور در این نشست دعوت به عمل نیامده و در صورتی‌ که دعوتی انجام شود با نظر مثبت بررسی می‌کنیم.

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار فارس درباره اظهارات سعود الفیصل وزیر خارجه عربستان که گفته ایران آتش جنگ در منطقه را شعله‌ور می‌کند ابراز تاسف کرد و افزود: اتهام زدن و اتخاذ مواضع تند و فرافکنی کردن کمکی به حل و فصل و مسائل دو کشور نمی‌کند.

مشروح این خبر متعاقبا منتشر می‌شود.
انتهای پیام/خ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار