امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۷:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110396
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زاهدان، حسینعلی شهریاری صبح امروز در بازدید از آزمایشگاه DNA پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان با حضور ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زاهدان، حسینعلی شهریاری صبح امروز در بازدید از آزمایشگاه DNA پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان با حضور جمعی از مسئولان، اظهار کرد: از آنجایی که مشکلات پزشکی قانونی قدیمی بوده، شاید تدبیر مجلس شورای اسلامی آن طور که باید کارساز نباشد.

رئیس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس اظهار کرد: اگر خدمات اساسی در سیستان و بلوچستان ارائه نشوند مردم مجبور هستند برای رفع مشکلات خود به سایر شهرها مراجعه و هزینه‌های گزافی را متحمل شوند.

مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان نیز در این بازدید اظهار کرد: در پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان 4 هزار و 200 آزمایش انجام شده که 400 مورد آن مربوط به آزمایشگاه DNA بوده است.

رضا عبدی بیان کرد: 780 مرگ ناشی از حوادث ترافیکی در سال‌جاری رخ داده است، 30 مورد غرق شدگی، 34 مورد حادثه کار، 80 مورد مرگ براثر مواد مخدر بوده است.

وی گفت: 12 هزار معاینه سرپایی در سال‌جاری انجام شده که 2 هزار مورد مجروح حوادث ترافیکی بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان افزود: در پزشکی قانونی زاهدان، چهار پزشک داریم که کمتر از چارت مصوب است، مهم‌ترین علت تعداد کم پزشکان پرداختی‌های پایین و اضافه کار کم است.

وی تعرفه آزمایش DNA را 135 هزار تومان عنوان کرد و گفت: هیچ ردیف پرداختی برای اجرای حکم در صحنه نداریم که این خود از دیگر مشکلات است.
انتهای پیام/75004/ش30/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها