امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110402
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مهدی چمران رئیس شورای عالی استان‌ها در هشتمین اجلاس این شورا که صبح امروز در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد، ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مهدی چمران رئیس شورای عالی استان‌ها در هشتمین اجلاس این شورا که صبح امروز در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد، ضمن تبریک پیروزی مردم غزه بر زالوصفتان صهیونیست، اظهار داشت: امیدواریم روزی را شاهد باشیم که مسلمین و مبارزین در قدس شریف نماز جمعه‌ای را به امامت مقام معظم رهبری اقامه کنیم.
وی با بیان اینکه امیدواریم قدس از زیر سلطه ستمگران و اشغالگران صهیونیستی که با زور تمام بر آنجا حاکم شدند، آزاد شود، گفت: پیروزی بزرگ مردم غزه را به همه مسلمین تبریک می‌گوییم که افسانه شکست ناپذیری صهیونیست‌ها را در هم شکستند و امیدواریم با کمک همه مسلمانان قدس آزاد شود.
چمران با بیان اینکه برای مقام معظم رهبری آرزوی سلامتی و طول عمر داریم، ادامه داد: دعا می‌کنیم هر چه زودتر ایشان سلامتی خود را به دست آورند؛ نه تنها در ایران اسلامی بلکه همه قلب‌ها در ایران اسلامی به محبت ایشان می‌تپد. من شاهد بودم که مردم از کشورهای دیگر با عشق و اشک برای سلامتی ایشان دعا می‌کردند.
وی به سالروز قیام مردمی 17 شهریور اشاره کرد و افزود: 17 شهریور ماه سالروز قیامی خونین در میدان شهدا و خیابان 17 شهریور است؛ این روز واقعاً جمعه‌ای فراموش ناشدنی با آن کشتار وحشیانه رژیم و شهادت طلبی مردم بود؛ 17شهریور میخ نهایی را بر تابوت حکومت شاهنشاهی کوبید و بعد از آن بود که این حکومت رو به سقوط رفت.
رئیس شورای عالی استان‌ها به سالگرد رحلت آیت الله طالقانی اشاره کرد و گفت: آیت الله طالقانی یکی از شخصیت‌های بزرگ و انقلابی کشور ما بود و ایشان اولین امام جمعه تهران و مردی بود که امام او را ابوذر زمان نامید.
وی ادامه داد: آیت الله طالقانی 13 سال در زندان بود و آخرین زندانی که ایشان رفتند، در سی تیر 1339 بود و من نیز همراه او بودم.
وی به سالروز شهادت امام جمعه تبریز و نماینده حضرت امام شهید مدنی اشاره کرد و افزود: او از یاران باوفای امام بود که توسط منافقین به شهادت رسید.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها