امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۸:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110405
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ساری، معصومه ابتکار صبح امروز در جمع کارکنان محیط زیست مازندران، افزود: یکی از برنامه‌هایی که دولت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ساری، معصومه ابتکار صبح امروز در جمع کارکنان محیط زیست مازندران، افزود: یکی از برنامه‌هایی که دولت تدبیر و امید از ابتدای دولت انتقالی بر روی آن بحث داشت، درباره مسائل زیست‌محیطی بود.

وی بیان داشت: وضع محیط زیست در کشور، اسفناک، ناگوار و نگران‌کننده است و باید در برنامه‌های حکومتی آن تجدید نظر شود؛ باید ببینیم در کجا دولت نتوانسته ‌به نتیجه درستی برسد.

ابتکار با بیان اینکه البته قانون صراحت دارد و در بخش مردمی، ممنوعیت تخریب و آلودگی‌ها مواضع خود را بیان کرده است، افزود: اما به طور کلی وضعیت خوبی بر محیط زیست حاکم نیست.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه دولت تدبیر و امید با هدف ارتقای شاخص‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و با هدف برگرداندن امید و اعتدال و خرد به‌ویژه در بحث زیست‌محیطی فعالیت خود را آغاز کرده است، گفت: یکی از این مسائل و اهداف در بحث محیط زیست بود که بیشتر توجه آن بر اصلاح و توانمندی ساختاری است که باید سیاست‌های محیط زیست را اجرا و ساختار حاکمیتی را عملیاتی و پیاده کند.

وی تصریح کرد: سازمان محیط زیست تنها دستگاهی نیست که باید در زمینه محیط زیست کار کند اما به تنهایی این مسئولیت را به عهده گرفته است.

ابتکار در ادامه گفت: سازمان محیط زیست در سال‌های گذشته به جای توانمندی پرسنل، افزایش تعداد پرسنل و ارتقای وضعیت معیشتی، افول کرده ‌و توانمندتر نشده است.

وی بیان داشت: دولت تدبیر و امید به طور جدی در بحث محیط زیست وارد شده ‌و رئیس جمهور نیز در هر موقعیتی، از دغدغه دولت در این بحث سخن گفته‌اند و آن را یکی از خواسته‌های دولت در تمامی شهرستان‌ها عنوان کردند، اخیرا در سفر به مشهد نیز چهار تا پنج مصوبه، مربوط به مسائل آلودگی هوا و آلودگی آب‌ها بود.

رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه همه کارشناسان محیط زیست در هر سطحی که هستند باید برنامه داشته باشند، افزود: کارشناس ما باید برنامه‌محور باشد و بداند به چه سمت و سویی باید حرکت کند.

وی همچنین از تلاش و سیاست دولت برای افزایش حقوق پرسنل محیط زیست گفت و خاطرنشان کرد: موضوع 35 درصد افزایش حقوق مورد بحث است و دولت باید در این زمینه یک تصمیم نهایی و اساسی بگیرد.

وی بیان داشت: یکی از برنامه‌های اصلی دولت در سال جاری این است که شناخت افکار عمومی را نسبت به شغل و وضعیت محیط‌بانان، ارتقا دهد.

ابتکار با اشاره به لزوم بهره‌مندی و تجهیز کارکنان به علوم روز، اظهار داشت: هر سازمان زمانی می‌تواند متعالی باشد که کارکنانش از توانمندی‌های به‌روز بهره‌مند باشد و ماموریت‌های خود را به صورت علمی و تخصصی انجام دهند، زیرا فعالیت‌های امروز ما مبتنی بر علم و پژوهش است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه استان مازندران پرچالش‌ترین استان‌های کشور در بحث زیست‌محیطی است، تصریح کرد: مسائل زیست محیطی از جمله پسآب‌ها، پسماندها، فاضلاب‌های صنعتی و در تمام موارد آن در دریا و جنگل و رودخانه‌ها با موضوع زیست‌محیطی روبه‌رو هستیم، در برخی موارد به مرز بحران و در برخی موارد در بحران زیست‌محیطی قرار داریم.

وی همچنین با اشاره به اینکه قانون‌گرایی و پایبندی به اصول حرفه‌ای کار و اخلاق در این دوره از فعالیت محیط زیست مورد توجه جدی است، تصریح کرد: سازمان محیط زیست، انحراف از این معیارها و اصول را تحمل نخواهد کرد.

وی بیان داشت: این دوره، دوره اعتلای سازمانی در تمام شاخص‌ها است و پرسنل و مجموعه محیط زیست و سازمان‌های مربوطه باید در تمام زمینه‌ها، پایبندی خود را به اثبات برسانند.

انتهای پیام/86001/ش40/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها