امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۸:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110406
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی چمران در حاشیه برگزاری هشتمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها که صبح امروز در ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی چمران در حاشیه برگزاری هشتمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها که صبح امروز در ساختمان قدیم مجلس برگزار شد، اظهار داشت: در جلسه امروز بررسی طرح دو فوریتی دستور‌العمل اجرایی تبصره (2) اخذ عوارض از بهای خدمات اتباع خارجی و همچنین بررسی طرح اصلاح تبصره (2) ماده (91) قانون نظام صنفی کشور در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: طرح دستور‌العمل اجرایی تبصره (2) تصویب‌نامه شورای عالی استان‌ها در خصوص عوارض بهای خدمات اتباع خارجی در (8) ماده و (5) تبصره تهیه شده است.

رئیس شورای عالی استان‌ها در ادامه با تأکید مجدد بر اینکه انتخاب شهردار وظیفه قانونی و از اختیارات شوراهاست، گفت: در حال حاضر طرحی در دولت در حال پیگیری است که می‌خواهند انتخاب شهردار را توسط مردم انجام دهند.

وی تصریح کرد: کار شهردار یک کار تخصصی محسوب می‌شود و نمی‌‌توان کارکرد آن را سیاسی دانست و به همین دلیل شوراها باید طبق برنامه‌های تخصصی، فردی کارآمد را به عنوان شهردار در شهرها و سایر استان‌ها انتخاب کنند.

چمران با تأکید بر اینکه از طریق دولت پیگیری خواهیم کرد که این طرح مسکوت بماند، گفت: انتخاب شهردار وظیفه قانونی شوراست و دستگاهی نمی‌تواند این اختیارات را سلب کند.

رئیس شورای عالی استان‌ها در پایان در خصوص سیاست‌های کلی در برنامه ششم توسعه گفت: ما نیز درخواست‌ها و پیشنهادهای خود را در این خصوص ارائه کردیم که امیدواریم در تدوین برنامه ششم توسعه لحاظ شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها