امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۰۴:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110409
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سعید ستاری در ادامه هشتمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها که صبح امروز در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد، ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سعید ستاری در ادامه هشتمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها که صبح امروز در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به همکاری مجموعه امداد با شورای عالی استان‌ها اظهار داشت: مجموعه امداد در سال‌های اخیر با همکاری شوراها در استان‌ها و شهرها و در قالب تفاهم‌نامه‌های مشترک، خدمات خوبی را به نیازمندان ارائه کرده است.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه جدید کمیته امداد و شورای عالی استان‌ها گفت: امیدوارم فضای مناسب‌تری برای ارائه خدمات و اقدامات مشترک و خدمات مؤثرتر به نیازمندان با امضای این تفاهم‌نامه صورت گیرد.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خمینی(ره) خاطر نشان کرد: مجموعه امداد به عنوان بزرگ‌ترین نهاد عمومی غیر دولتی کشور، امروز عهده‌دار مسئولیت خطیر و گران‌سنگی است که اولین پیامد ثمربخشی اقدامات آن در زمینه‌های حمایتی، اجتماعی، ارتقاء وضعیت زیستی و ... بوده است.

ستاری تصریح کرد: در 14 اسفند 57 و پس از 20 روز از پیروزی انقلاب اسلامی، مجموعه امداد با فرمان حضرت امام خمینی(ره) شکل گرفت که یکی از وظایف اصلی و راهبردی این مجموعه رسیدگی به امور محرومین بود.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خمینی(ره) گفت: در طول 35 سال خدمات مستمر با هدایت‌های امام راحل و حمایت‌‌های بی‌دریغ مقام معظم رهبری ضمن ارتقای وضعیت زیستی و معیشتی خانواده‌ها و تعامل گسترده با دستگاه‌های اجرایی و نهادهای قانونگذار شده و همچنین از ظرفیت گسترده مردمی استفاده شده است.

وی گفت: همگام با سیاست‌های اجرایی دولت‌ها، توسعه همه جانبه مناطق محروم، مرزی و روستاها به شکل مناسبی فراهم شده است و با اجرای طرح‌های زیرساختی، اینک شاهد تحولات قابل ملاحظه‌ای در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه اسلامی هستیم.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خمینی(ره) ادامه داد: در 35 سال گذشته 16 میلیون و 500 هزار نفر، از خدمات مستمر، تک خدمتی و یا چند خدمتی مجموعه امداد استفاده کرده‌اند.

وی گفت: خدمات ارائه شده از سوی امداد در محورهای مختلف از جمله معیشت، درمان، فرهنگی، تسهیلات ازدواج، تأمین جهیزیه، اشتغال پایدار و تأمین مسکن مناسب با هدف ایجاد ثبات مستمر و توانمندی فردی و اجتماعی در بین خانواده‌های واجد شرایط است.

ستاری خاطر نشان کرد: حمایت‌های تخصصی از یک میلیون خانواده زن سرپرست، یک میلیون و 500 سالمند، 700 هزار یتیم و دیگر اقشار از جمله خدماتی است که در سال‌های اخیر از سوی امداد داده شده است.

وی با اشاره به آمار دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب تحت حمایت مجموعه امداد گفت: قریب به 400 هزار دانش‌آموز، دانشجو و طلبه تحت حمایت مجموعه امداد قرار دارند.

ستاری افزود: 700 هزار طرح اشتغال به ویژه اشتغال روستایی طی 4 سال اخیر از فعالیت‌های فاخر این نهاد برخاسته از متن انقلاب و مردم است.

وی اضافه کرد: ترویج انفاق و ایثار در قالب «مدیریت احسان و نیکوکاری» در جامعه به عنوان دومین وظیفه برنامه‌ریزی شده و در حال اجراست و بر همین اساس از ظرفیت‌های مردمی، خیرین و حامیان استفاده می‌شود به طوری که هم اکنون 23 میلیون نفر خیر، حامی و نیکوکار با مجموعه امداد همکاری دارند.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خمینی(ره) در ادامه هشتمین اجلاس سراسری شورای عالی استان‌ها به برخی دیگر از آمارهای مجموعه امداد اشاره کرد و گفت: هم اکنون 850 هزار حامی ایتام و 120 هزار نیروی افتخاری با تخصص‌های متنوع با مجموعه امداد همکاری دارند.

وی گفت: 15 میلیون نفر مشترک صدقات هستند، ضمن اینکه مجموعه امداد با 23 هزار مسجد همکاری مطلوبی را برقرار کرده است و 60 هزار پایگاه مدارس در 700 مرکز نیکوکاری در سطح محلات راه‌اندازی شده است.

ستاری گفت: کسب رتبه برتر در آبادگری روستاها به واسطه اجرای بیش از 18 هزار پروژه عمرانی از محل منابع زکات و معادل تشویقی آن به ارزش 7 هزار میلیارد ریال از دیگر اقدامات انجام شده از سوی مجموعه امداد در 5 سال گذشته است.

وی با اشاره به کسب رتبه جهانی در رنکینگ اقدامات بشردوستانه در سطح بین‌المللی به فعالیت‌های گسترده در حوادث اشاره کرد و گفت مجموعه امداد در این سال‌ها، حمایت‌هایی را نیز از کشورهایی از جمله لبنان، سوریه، فلسطین، غزه، بوسنی، افغانستان، عراق، پاکستان، سومالی و ... داشته است؛ شبکه نیکوکاری و مراکز اجرایی این شبکه تحت عنوان مراکز نیکوکاری با استقرار در محلات و با استفاده از فضای مساجد و بهره‌مندی از مدیریت امام جماعت، هیأت امنا و معتمدین برنامه‌هایی خوبی را در محلات انجام داده‌اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها