امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110412
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرستان ساری، معصومه ابتکار صبح امروز در جلسه شورای اداری در سالن شماره یک استانداری مازندران اظهار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرستان ساری، معصومه ابتکار صبح امروز در جلسه شورای اداری در سالن شماره یک استانداری مازندران اظهار داشت: انتخابات 24 خرداد 92 تحول عمده‌ای را با رای مردم به همراه آورد که رای مردم هم ثمره خون شهدا و انقلاب اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: خواست مردم در انتخابات سال 92 تحول در بسیاری از مسائل کشور و به ویژه در حوزه ناپایداری‌های زیست محیطی بود که کشور دچار شد.

ابتکار با بیان اینکه این سیاست‌ها در دوره‌ای اجرا و کشور را با چالش مواجه کرد، گفت: رئیس‌جمهور از روز نخست، دولت را با نام محیط زیست تشکیل داد و آسیب این معضلات هم بسیار گسترده بوده و فقط در بخش محیط زیست نیست و به همه بخش‌ها مرتبط است.

وی یادآور شد: بخش‌های مختلف در دولت، توجه به محیط زیست را در صدر امور قرار داده و در جهت رفع بی‌توجهی‌های گذشته در حیطه محیط زیست، اقدام می‌کند.

ابتکار با بیان اینکه در همه برنامه‌ها باید ملاحظات زیست محیطی مورد توجه قرار گیرد، گفت: کشاورزی و صنعت باید همسو با محیط زیست باشد.

این مسئول با اشاره به اینکه مازندران از هر جهت ظرفیت‎‌های طبیعی فوق‌العاده دارد، افزود: مشروط بر اینکه به درستی مورد استفاده قرار گیرد نه اینکه بهره‌کشی بیشتر از ظرفیت داشته باشیم و جنگل و دریا را نابود کنیم.

ابتکار با بیان اینکه می‌توانیم از ظرفیت‌های بین‌المللی برای همکاری‌ها و حفاظت از خزر استفاده کنیم، یادآور شد: همه این مسائل با شناخت ظرفیت‌ها و آسیب‌ها امکان‌پذیر است.

وی افزود: برای فاضلاب‌هایی که وارد دریا می‌شود باید برنامه ساماندهی با حمایت دولت صورت گیرد.

معاون رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: اگر این فاضلاب جمع‌آوری و تصفیه شود منبع آبی عظیم برای استانی است که گاهی شنیده می‌شود با خشکسالی مواجه است.

وی با بیان اینکه سم و کود آثار جدی بر روی آب و خاک این استان دارد، اظهار داشت: بخش کشاورزی مازندران نیازمند انقلاب است چون بخش جدی اشتغال در کشور است و باید تغییر نگرش را همگام با واقعیت‌هایی که اتفاق می‌افتد دنبال کنیم.

ابتکار با اشاره به اینکه گردشگری از ظرفیت‌های مازندران است، افزود: این ظرفیت به صورت غیرمدیریت شده انجام می‌شود که پسماند را برای استان به ارمغان می‌آورد.

رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه پسماند در حال آسیب رساندن به طبیعت است که منجر می‌شود لذتی برای گردشگر باقی نماند، گفت: اگر بخواهیم خسارت‌های بخش پسماند را محاسبه کنیم از ناحیه شیرابه فقط به صدها میلیارد تومان می‌رسد.

وی با بیان اینکه باید طرح توجیه اقتصادی برای مدیریت پسماند داشته باشیم، اظهار داشت: مردم باید آموزش ببینند که از محل تفکیک زباله، می‌توانند درآمد داشته باشند.

ابتکار خاطرنشان کرد: دولت به صورت جدی موضوع مدیریت پسماند را پیگیری می‌کند و در نظر داریم مصوبه مهمی در دولت داشته باشیم و طرح ساماندهی پسماند استان‌های ساحلی را هم تهیه کردیم که می‌تواند به استان مازندران هم کمک کند.

وی یادآور شد: از وظایف اصلی شوراها و شهرداری‌ها اجرای برنامه‌ها در حوزه پسماند است.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه بخشی از موضوع پسماند مربوط به فرهنگ‌سازی، بخشی اراده دولت و بخشی هم فعالیت شوراها است، تصریح کرد: رفع موضوع پسماند تنها بر عهده دولت نیست و نیازمند همکاری‌های بین‌بخشی هستیم.

وی با بیان اینکه اراده ما در دولت جدی است، گفت: در عالی‌ترین سطوح دولت، مسائل پسماند را پیگیری می‌کنیم.

ابتکار با اشاره به نگاه اقتصاد سبز و توجه به مسائل تولید و اقتصاد، افزود: همه مسائل اقتصادی را با مسائل زیست محیطی باید همراه کنیم.

این مسئول گفت: از بودجه سال 93 اعتباراتی از صندوق توسعه برای پسماند می‌توان پیش‌بینی کرد.

وی با بیان اینکه رودخانه‌ها بسیار لطمه دیده‌اند، افزود: رودخانه‌ها منشا حیات و زندگی برای محیط زیست و دریا هستند و باید برای احیا و حفاظت رودخانه‌ها برنامه‌ریزی خاص داشته باشیم.

ابتکار با اشاره به اینکه دولت در بخش جنگل به خوبی وارد شده است، اظهار داشت: امروز دنیا برای منظر ارزش قائل است.

وی با بیان اینکه گردشگری از بزرگ‌ترین صنایع دنیا است، افزود: ترکیه بالغ بر 36 میلیارد دلار سالانه درآمد گردشگری دارد و اگر ما هم مناظر زیبای طبیعت را نابود نکنیم می‌توانیم درآمد گردشگری مناسب داشته باشیم.

ابتکار با اشاره به اینکه جنگل قابل بازگشت نیست، تصریح کرد: نمی‌توان جنگل وارد کرد و برای حفظ این مناظر طبیعی باید تلاش کرد.

وی با بیان اینکه دولت قانون لایحه ارزیابی زیست محیطی را به مجلس تقدیم کرده است، افزود: ارزیابی زیست محیطی راه حل پیوند توسعه با محیط زیست است و مجلس در تصویب این لایحه تلاش کند.

ابتکار با اشاره به نگاه مثبت دولت در تعامل با سازمان‌های مردم‌نهاد، اظهار داشت: در زمینه محیط زیست هم نگاه ویژه‌ای به سمن‌ها داریم.
‌انتهای پیام/86007/ش40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها