امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۶:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110415
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، بهزاد ولیزاده صبح امروز در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌ها در اردبیل اظهار کرد:‌ قرار است به صورت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، بهزاد ولیزاده صبح امروز در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌ها در اردبیل اظهار کرد:‌ قرار است به صورت متمرکز و کشوری آمار فوتی‌ها و جرحی‌ها در حوادث بعد از جمع‌بندی نهایی و با هدف یکسان‌سازی آمار و اطلاعات از طریق پزشکی قانونی اعلام شود تا در سطح جامعه سردرگمی را شاهد و ناظر نباشیم.

وی ادامه داد:‌ ما روند خوبی را در کاهش تصادفات و تلفات رانندگی قبل از مرداد ماه شاهد بودیم که از این لحاظ جزو سه استان برتر کشور نیز به حساب می‌آمدیم اما با توجه به حجم زیاد سفرها در مرداد ماه این معادله به هم خورد و ما در وسط تابستان با حجم تصادفات و تلفات رانندگی بالا مواجه شدیم.

مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل تصریح کرد: در مرداد ماه سال قبل در حالی که جاده‌های استان اردبیل 18 کشته داده بود در مرداد ماه امسال این تعداد به 31 نفر رسید که یک رشد 82 درصدی را در تلفات مرداد ماه شاهد بودیم.

ولیزاده گفت:‌ ما در جمع‌بندی اطلاعات و آمار بر اساس ترافیک نوع یک، دو و سه جمع‌بندی اطلاعات را انجام می‌دهیم که نوع یک مربوط به آمار کشته‌ها در مدت یک ماه بعد از وقوع حوادث، نوع دو مربوط به حوادث خارج از جاده‌ای همچون واژگونی تراکتور یا افتادن خودرو در کانال و کشته شدن سرنشینان آن و نوع سه نیز مربوط به آمارهای کشته‌های بعد از ماه‌های متمادی است که در این لیست محسوب نمی‌شود.

این مسئول ادامه داد:‌ ما در مرداد ماه امسال به دلیل حجم سفرها و وضعیت خاصی که در اردبیل به عنوان مقصد گردشگری شاهد بودیم 82 درصد تلفات جاده‌ای‌مان افزایش یافت و این فرایند نگرا‌ن‌کننده به نظر می‌رسد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل افزود: در پنج ماهه امسال با 96 کشته در جاده‌ها یک کاهش 4 درصدی را به نسبت تعداد کشته‌های سال قبل در پنج ماهه که حدود 100 نفر بود شاهد هستیم.

ولیزاده بیان کرد: آمار تصادفات جرحی تا پایان مرداد ماه مشخص است به طوری که 472 مصدوم در جاده‌های استان را در پنج ماهه امسال شاهد هستیم که 313 نفر از آنها آقا و 159 نفر خانم هستند.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، وی در پایان سخنان خود گفت:‌ در این پنج ماه کل تصادفات جرحی و فوتی ما با کاهش روبه‌رو بوده که امیدواریم تا پایان سال همین روند ادامه پیدا کند تا بتوانیم به 10 درصد کاهش سالانه در تصادفات جاده‌ای و تلفات آن دست پیدا کنیم.

انتهای پیام/62004/ش30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها