امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۶:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110419
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 140
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ارومیه محمد ناظمی اردکانی ظهر امروز در حاشیه گردهمایی مدیران کل ستادی و استانی سازمان ثبت احوال کشور ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ارومیه محمد ناظمی اردکانی ظهر امروز در حاشیه گردهمایی مدیران کل ستادی و استانی سازمان ثبت احوال کشور که در سالن اجتماعات مهمانسرای جهانگردی ارومیه آغاز برگزار شددر جمع خبرنگاران اظهار کرد: اعلام فراخوان برای صدور کارت‌های شناسایی الکترونیکی و هوشمند، نیازمند تأمین اعتبارات لازم است.

وی با اشاره به توقف صدور شناسنامه‌های قدیمی در کشور، گفت: برای اعلام فراخوان کلی به منظور صدور شناسنامه مکانیزه و کارت هوشمند ملی نیازمند تأمین اعتبار هستیم.

ناظمی اردکانی تصریح کرد: در حال حاضر برای افرادی که نخستین بار کارت ملی برای آنها صادر می‌شود، افرادی که تغییرات در شناسنامه آنها اتفاق می‌افتد و افرادی که کارت ملی و یا شناسنامه آنها مفقود شده است، کارت ملی هوشمند و یال شناسنامه مکانیزه صادر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کارت هوشمند ملی در داخل کشور تولید نمی‌شود، گفت: برای صدور 20 میلیون کارت در سال ظرفیت بالقوه وجود دارد که تحقق این مسئله نیازمند تأمین اعتبار است.

رئیس سازمان ثبت احوال همچنین تحقق این مسئله را مستلزم تأمین زیرساخت‌های لازم عنوان کرد و افزود: برای فراگیر شدن صدور این کارت‌های هوشمند و مکانیزه، باید ابتدا دولت الکترونیک در کشور استقرار یابد تا به اهداف پیش‌بینی شده دست یابیم.

اهتمام ثبت احوال کشور برای شناسنامه‌دار کردن افراد فاقد کارت شناسایی

ناظمی اردکانی در خصوص اهتمام سازمان ثبت احوال کشور برای صدور شناسنامه به افراد فاقد شناسنامه گفت: البته این مسئله بیشتر در مناطق مرزی کشور وجود داشته که برای شناسنامه‌دار کردن این افراد از ظرفیت شورای تأمین شهرستان‌ها استفاده خواهد شد.

وی تصریح کرد: تمام تلاش‌های لازم انجام می‌گیرد تا تعداد افراد فاقد شناسنامه درز کشور تا پایان امسال به حداقل تعداد ممکن برسند.

رئیس سازمان ثبت احوال در خصوص صدور شناسنامه برای شهدا نیز گفت: این اقدام به طور نمادین در سال گذشته برای تعدادی از شهدای نامی کشور انجام شد که در صورت وجود امکانات لازم می‌توان آن را برای شهدای گمنام نیز تسری داد.

ناظمی اردکانی تعداد افراد ساکن در داخل کشور را در حال حاضر 77 میلیون و 800 هزار نفر اعلام کرد و افزود: حدود 2 میلیون و 200 هزار نفر نیز از داخل به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند.

گفتنی است محمد ناظمی اردکانی؛ معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال کشور به منظور شرکت در گردهمایی مدیران کل ستادی و استانی سازمان ثبت احوال کشور که از صبح امروز در سالن اجتماعات مهمانسرای جهانگردی ارومیه آغاز شده و در حال برگزاری است، به ارومیه سفر کرده است.
انتهای پیام/61006/ل40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها