امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۰۴:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110421
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 209
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان‌ شرقی، محمد دیمه‌ور هدف از برگزاری

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان‌ شرقی، محمد دیمه‌ور هدف از برگزاری گردهمایی مدیران کل آموزش و پرورش منطقه یک کشوری را تدوین سیاست‌های منطقه‌ای و محلی برای سیاست‌های کاهش تمرکز و جلب مشارکت مطرح کرد.

وی افزود: نخستین کاهش تمرکز، در اختیاراتی است که در ستاد وزارت متمرکز شده است و بنا داریم از طریق برگزاری جلسات و مشارکت همکاران در استان‌های مختلف کشور بخشی از اختیارات وزارت آموزش و پرورش به استان‌ها منتقل شود.

دیمه‌ور اظهار کرد: استان‌ها می‌توانند با توجه به مباحثی که در این جلسات عنوان می‌شود چالش‌های اساسی‌شان را مطرح کرده و با راه حل مناسب و با اختیاراتی که مقام عالی وزارت می‌دهد در همان منطقه و استان تصمیم‌گیری کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش در زمینه سیاست‌های این جلسه گفت: وجه اول، کاهش تمرکز در وزارت آموزش و پرورش است و وجه دوم، مشارکت فکری و عملی همکاران در استان‌های مختلف کشور برای بهبود مدیریت کلان نظام تعلیم و تربیت است.

وی با توجه به بخش قابل توجهی از ظرفیت‌های ملی کشور از نظر نیروی انسانی در قطب یک و قدمت آموزش و پرورش در استان‌های غربی کشور به ویژه آذربایجان‌ شرقی اظهار امیدواری کرد تا از طریق جلسات هم‌اندیشی، آموزش و پرورش کشور مطلوب‌تر اداره شود.

دیمه‌ور گفت: امسال با 12 میلیون و 600 هزار دانش‌آموز، سال تحصیلی را آغاز خواهیم کرد که از این تعداد 7 میلیون و 200 هزار نفر دانش‌آموزان دوره ابتدایی را تشکیل می‌دهند که 58 درصد جمعیت دانش‌آموزی را پوشش داده است.

وی افزود: نزدیک به 288 هزار معلم برای کلاس‌های درس و نزدیک به 360 هزار نفر کل پرسنل دوره ابتدایی آمادگی کامل دارند سال پرنشاط، همراه با شکوفایی و بالندگی و فراهم کردن موقعیت‌های بسیار ارزشمند برای یادگیری نسل آینده را فراهم کنند.

دیمه‌ور تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید یک میلیون و 350 هزار نفر دانش‌آموز پایه اول داریم و بخش قابل توجهی از این دانش‌آموزان تجربه پیش دبستانی را دارند و برای مناطق دو زبانه به جهت انطباق زبان دانش‌آموزان با زبان معیار فارسی دوره‌های یک ماهه در مدارس در نظر گرفته شده که در حال اجرا است.

وی در زمینه تامین نیروی انسانی تاکید کرد: مشکلاتی در این زمینه وجود دارد که با تدبیر همکاران در حال برطرف شدن است و طبق گزارش‌های استان آذربایجان‌ شرقی، با برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای روستاهایی که یک دانش‌آموز دارند، معلم فرستاده خواهد شد.

انتهای پیام/60002/ط/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها