امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110431
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک به نقل از معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی، در اردیبهشت ماه سال جاری گزارش‌هایی از ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک به نقل از معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی، در اردیبهشت ماه سال جاری گزارش‌هایی از وقوع سرقت چندین دستگاه خودروی سواری در شهر اراک به مرکز فوریت‌های پلیس 110 شهرستان اراک گزارش شد و پرونده‌های تشکیلی برای بررسی در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

بررسی‌های صورت گرفته توسط کارآگاهان پلیس نشان دهنده آن بود که تمامی سرقت‌ها در طول روز رخ می‌دهد و سارقان وسایل نقلیه‌ای را که فاقد ایمنی و تجهیزات لازم بودند، شناسایی کرده و مورد سرقت قرار می‌دادند.

دستگیری یکی از سارقان بلافاصله بعد از سرقت

با برنامه‌ریزی‌های کارشناسی کارآگاهان پلیس، تیم‌هایی از واحدهای انتظامی موضوع را به صورت ویژه تحت مراقبت نامحسوس خود قرار دادند تا اینکه در یکی از روزهای پایانی اردیبهشت ماه گزارش سرقت یک دستگاه خودروی سواری از محله‌ای در شهر اراک اعلام و اقدامات کنترلی برای شناسایی و دستگیری سارقان آغاز شد.

بعد از گذشت چند ساعت ماموران انتظامی خودروی سرقت شده را در محور اراک- شازند رویت کرده و در عملیاتی خودرو را شناسایی کردند و راننده دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به یگان انتظامی دلالت شد.

در بازجویی‌های صورت گرفته از متهم، وی به 30 فقره سرقت خودرو از شهرهای مختلف کشور اعتراف کرد و بیان داشت در این سرقت‌ها یکی از دوستانش با وی همکاری داشته است.

با اطلاعات به دست آمده و تحقیقات صورت گرفته، مخفیگاه دیگر همدست متهم که از سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار بود در یکی از شهرهای مجاور استان مرکزی شناسایی و او نیز در عملیاتی دستگیر و به پلیس آگاهی استان منتقل شد.

متهمان در اعترافات خود اظهار داشتند که از سال 1390 در شهرهای مختلف کشور تعداد 30 فقره خودروی سواری را سرقت کرده‌ و ‌وسایل نقلیه را به فروش می‌رساندند.

هر دو متهم با تشکیل پرونده به دستگاه قضائی معرفی و روانه زندان شدند.

 

تکرار سرقت‌ها بعد از آزادی از زندان

در اوایل تابستان در گزارش‌هایی مجدد، سرقت چند دستگاه خودرو از شهر اراک به مرکز پلیس اعلام شد که تحقیقات تخصصی و فنی کارآگاهان مشخص کرد سرقت‌ها توسط دو متهم پرونده‌ای صورت گرفته است که چند ماه قبل دستگیر شده‌اند و با قرار وثیقه میلیونی از ندامتگاه آزاد هستند.

بلافاصله هر دو متهم طی عملیاتی در شهر اراک شناسایی و دستگیر و در بازجویی‌های تخصصی کارآگاهان پلیس به سه فقره سرقت خودرو در شهر اراک اعتراف کردند.

انتهای پیام/87001/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها