امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۴:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110433
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، هوشنگ خندان‌دل در نشست با روسای شوراهای اسلامی و شهرداران استان قزوین که عصر امروز در استانداری

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، هوشنگ خندان‌دل در نشست با روسای شوراهای اسلامی و شهرداران استان قزوین که عصر امروز در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در سال‌های اخیر جمعیت بیشتری از کشور در شهرها ساکن شده و جمعیت شهری روبه افزایش است.

وی افزود: خصوصیات سکونت در شهر به‌ گونه‌ای است که زندگی شهروندان هر روز بیشتر از روز قبل در گروی اقدامات نهاد غیردولتی به نام شهرداری است.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اضافه کرد: اگر در ذهنمان تابع رضایت‌مندی را بخواهیم رسم کنیم، متغیرهای اصلی آن تحت تأثیر خدماتی است که شهرداری به مردم ارائه می‌دهد بنابراین باید هر روز توجه خود را نسبت به رفع مشکلات این نهاد جدی‌تر کنیم.

خندان‌دل ادامه داد: در این راستا باید از روش‌های بومی‌تر و ابتکاری‌تری برای کارآمدتر کردن این نهاد بهره‌مند شویم زیرا این نهاد نسبت به دیگر دستگاه‌های اجرایی ارتباط بیشتری برای ارائه خدمات به شهروندان با مردم دارد.

وی عنوان کرد: بیشترین سهم ارتباطات دستگاه‌های اجرایی نیز در گروی ارتباط مردم با شهرداری‌ها است اما در هر حال نباید فراموش کنیم که بزرگترین دارایی این نهاد اعتبار عمومی است.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تصریح کرد: اگر این سرمایه به هر دلیلی خدشه‌دار شود بین شهرداری و مردم فاصله عمیقی ایجاد می‌شود که در برخی از موارد قابل جبران نیست.

خندان‌دل گفت: در قانون اساسی و توصیه‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب نیز در مورد جلب اعتماد عمومی تأکیدات زیادی شده است بنابر این بر اساس این توصیه‌ها باید تلاش کنیم مردم‌سالاری دینی را در کشور تقویت کنیم.

وی بیان کرد: مردم سالاری دینی متکی بر ارتباط دوطرفه است و برخی از موضوعات می‌تواند این ارتباط را خدشه‌دار کند بنابر این باید مراقب باشیم این اعتماد و ارتباط خدشه‌دار نشود.

معاون عمرانی وزیر کشور افزود: ناکارآمدی اداری یکی از مواردی است که موجب خدشه‌دار شدن این ارتباط و اعتماد می‌شود.

خندان‌دل اضافه کرد: زمانی که مردم از میان معتمدان خود فردی را به عنوان شهردار انتخاب کرده و اداره امور شهر را به او می‌سپارند، قطع‌یقین توقعاتی دارند که باید توسط شهرداران و شوراهای اسلامی شهر برآورده شود بنابراین نباید به گونه‌ای عمل کنید که مردم در ارتباط با شما با ناکارآمدی روبه‌رو شوند.

وی ادامه داد: فساد اداری و مالی از دیگر مواردی است که به ارتباط و اعتماد مردم با مدیریت شهری خدشه وارد می‌کند، بنابراین زمانی که شهردار به عنوان منتخب معتمدان مردم در رأس اداره امور شهر قرار می‌گیرد باید چشمان باز مردم بوده و اجازه ندهد شاهد بروز فساد مالی و اداری در مجموعه مدیریت شهری باشیم.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور عنوان کرد: از جمله موارد دیگری که می‌تواند به این اعتماد آسیب وارد کند این است که مردم شاهد کاربری نادرست اراضی باشند بنابراین باید در این زمینه نیز دقت زیادی داشته باشید.

خندان‌دل تصریح کرد: در دوره اخیر موفق شدیم با توجه به اقداماتی که صورت گرفته و استفاده از نظریات و تجربیات صاحب‌نظران لایحه‌ای تدوین کرده و به مجلس شورای اسلامی تقدیم کنیم.

وی خاطرنشان کرد: رسمیت دادن به پلیس شهر با همکاری نیروی انتظامی، ایجاد دیوان محاسبات شهر و راه‌اندازی صندوق توسعه شهر از مواردی است که در این لایحه گنجانده شده است.

معاون عمرانی وزیر کشور با بیان اینکه مجموعه درآمدهایی که شکل باثباتی در درآمد شهرداری‌ها دارد سهم کمی از منابع درآمدی این نهاد را تشکیل می‌دهد، اظهار کرد: بین 65 تا 70 درصد از درآمدهای شهرداری‌ها از طریق ساخت و سازها تأمین می‌شود که منابع درآمدی پایداری نیست.

خندان‌دل بیان کرد: بر اساس این لایحه حداقل 50 درصد به پرداختی‌های شهرداری‌ها افزوده شده و برای رسیدگی به وضعیت شهرهای کوچک و متوسط نیز ماشین‌آلات و قیر مورد نیاز برای آسفالت معابر تأمین می‌شود.

وی یادآور شد: برای عملیاتی کردن بندهای مختلفی که در این لایحه گنجانده شده نیاز است که نشست‌های متعددی برگزار شود تا زمینه بهتری برای عملیاتی کردن آن‌ها فراهم شود.

انتهای پیام/77010/الف40/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار