امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11045
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۸
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یحیی آل اسحاق صبح امروز در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اظهار ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یحیی آل اسحاق صبح امروز در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: این روزها مباحث تامین مالی بنگاه‌ها در مجلس و همچنین در میان کاندیداها مطرح است و همه نامزدهای ریاست جمهوری بحث‌های امیدوارکننده‌ای در این باره مطرح می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه برای رسیدن به ثبات و تامین مالی باید به ثبات اقتصادی رسید، اظهارداشت: محدودیتهایی که در درآمدها داریم، باید به گونه‌ای برطرف شود، حال محدودیتهای درآمدی در بودجه چه از طریق مالیات، فروش اموال و شرکتهای دولتی ، افزایش قیمت‌های حامل‌های انرژی و یا افزایش نرخ ارز و اوراق قرضه و اوراق مشارکت می‌تواند نقش کلیدی و حیاتی در رشد اشتغال داشته باشد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: بودجه‌های عمرانی در بودجه سال قبل از 40هزار میلیارد تومان در نهایت با 35درصد تحقق حدود 14 هزار میلیارد تومان پرداخت شد.

وی گفت: بودجه عمرانی در لایحه بودجه 92 حدود 37 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، از طرف دیگر نامشخص بودن نرخ ارز در لایحه بودجه و اینکه این موضوع با توجه به شرایط به شورای پول و اعتبار واگذار شده است و یا اینکه نرخ حاملهای انرژی هنوز مشخص نشده است، عواملی است که باعث می‌شود، تا بنگاه‌ها برنامه مشخصی برای آتیه نداشته باشند، در حالی که می‌توان از بعد تولید و اشتغال به آن نگریست.

آل اسحاق در پایان تاکید کرد: باید مشکلات تامین مالی بنگاه‌ها هرچه سریعتر مرتفع شود تا در کنار آن بتوان مشکلات مربوط به تولید و اشتغال را نیز حل کرد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها