امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110462
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «نجیب الله اوژن»، وزیر فواید عامه افغانستان امروز در گفت‎وگو با رسانه‏‎ها اظهار داشت که ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «نجیب الله اوژن»، وزیر فواید عامه افغانستان امروز در گفت‎وگو با رسانه‏‎ها اظهار داشت که یک شرکت مشترک آمریکایی-ترکی که مسئولیت احداث بخشی از جاده‎ای کمربندی در یکی از مناطق افغانستان را بعهده گرفته بود، بعد از دریافت 107 میلیون دلار افغانستان را ترک کرده است.

وی افزود، شرکت مشترک آمریکایی- ترکی (ECCI-METAG) که مسئولیت اجرای پروژه احداث 237 کیلومتر از جاده را که قرار بود ولایت هرات را به ولایت فاریاب وصل کند، به عهده داشت اما این شرکت با گرفتن 25 درصد (107) میلیون دلار به عنوان پیش پرداخت در عید سعید فطر به بهانه مرخصی افغانستان را ترک کرده است.

به گفته اوژن، این شرکت در 2 سال گذشته برای ساخت این جاده هیچ اقدامی نکرده است و اکنون نه تنها حاضر به بازگرداندن پول است، بلکه برای سرپوش گذاشتن بر روی کلاهبرداری خود، خواهان غرامت از دولت افغانستان به اوضاع نامناسب امنیتی نیز شده است.

این مقام دولتی افغان تاکید کرد، دولت افغانستان برای تامین امنیت این پروژه 2 هزار پلیس را در محل ساخت پروژه مستقر کرده بود.

وزیر فواید عامه افغانستان می‎گوید که هزینه این پروژه بیش از 400 میلیون دلار است.

اوژن افزود: اسناد این شرکت به درستی بررسی نشده بود و این شرکت نیز توانایی لازم را برای اجرای این پروژه نداشته است.

به گفته اوژن، در حال حاضر دولت افغانستان برای بررسی و حل مشکل شرکت آمریکایی– ترکی، کمیته‎ای را با عضویت وزیر دادگستری، وزیر خارجه، فواید عامه، وزارت کشور و اقتصاد تشکیل داده است.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها