امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۴:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110470
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری ریانووستی، «میشل چاسودوفسکی» رئیس مرکز تحقیقات جهانی‌سازی می‌گوید نتایج تحقیقات هیئت

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری ریانووستی، «میشل چاسودوفسکی» رئیس مرکز تحقیقات جهانی‌سازی می‌گوید نتایج تحقیقات هیئت ایمنی هلند در مورد سانحه سقوط هواپیمای پرواز ام‌اچ17 خطوط هوایی مالزی، نشان می‌دهد که این هواپیما آنطور که پیشتر گفته شده بود، با برخورد یک موشک ساقط نشده است.

به گفته وی، در این گزارش تأکید شده است که علت سقوط برخورد تعداد زیادی جسم پرانرژی به بدنه و از میان رفتن یکپارچگی ساختار هواپیما بوده است.
چاسودوفسکی در این مورد می‌گوید: «جمع‌بندی گزارش هیئت ایمنی هلند گزارش‌های مستقل پیشین را تائید می‌کند که هواپیمای خطوط هوایی مالزی به دلیل برخورد موشک سقوط نکرده است.»

رئیس هیئت نمایندگان سازمان همکاری و امنیت اروپا نیز پیش از این گفته بود که آثار منافذی شبیه به منافذ حاصل از برخورد تیرهای یک مسلسل بر روی بدنه هواپیما در محل سقوط دیده شده است.

کشورهای غربی پس از سقوط هواپیمای مسافربری خطوط هوایی مالزی در تاریخ 26 تیر در نزدیکی شهر «تورز» در شرق اوکراین، استقلال‌طلبان را به شلیک موشک به سمت این هواپیما و کشتن 295 سرنشین آن متهم کردند.

همین اتهام و ادعاهای بعدی مبنی بر تجهیز استقلال‌طلبان به موشک مزبور از سوی ارتش روسیه، از دلائل اصلی اعمال تحریم‌های غرب علیه روسیه بود.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها