امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110475
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
«ع خ »، یکی از فرماندهان میدانی ارتش سوریه در منطقه شرقی دمشق در ذر گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق به تشریح حوادث ...

«ع خ »، یکی از فرماندهان میدانی ارتش سوریه در منطقه شرقی دمشق در ذر گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق به تشریح حوادث جاری در کوی «الدخانیه» پرداخت که به پیشروی گروه‌های مسلح در آن و تسلط بر سه مجمتع مسکونی و تمرکز در آنها منتهی شده است.

این منبع میدانی سوری با اشاره به اینکه هدف گروه‌های تروریستی از این اقدام ایجاد شکاف در نیروهای ارتش سوریه و در هم شکستن محاصره گروه‌های تروریستی در کوی جوبر در نزدیکی دمشق بوده، گفت: ارتش سوریه برای مقابله با حمله ابتدا اقدام به جمع‌آوری اطلاعات درباره تعداد تروریست‌هایی که وارد منطقه شده بودند، کرد و در مرحله دوم به طور مستقیم مواضع و مراکز تجمع آنها را هدف گرفت تا به دنبال آن به شدت با آنها درگیر شود.

وی تاکید کرد که چنین نفوذهایی اصولا در نقطه کوچکی از یک منطقه وسیع و گسترده رخ می‌دهد که در اینجا منطقه جوبر تا حوالی شهرک ملیحه در عمق غوطه را دربر می‌گیرد که تمام مناطق حوالی آن ملتهب و بحرانی است و چنین نفوذهایی در چنین نبردهایی امری ممکن و محتمل است، به ویژه آنکه ارتش سوریه محاصره سخت و سنگینی را علیه گروه‌های مسلح مستقر در جوبر اعمال و به تروریست‌های مستقر در عین ترما و دیر العصافیر و زبدین و جسرین ضربات سنگین و مهلکی وارد می‌کند.

اما در خصوص کوی الدخانیه این منبع میدانی سوری توضیح داد که اوضاع در این منطقه چندان نگران کننده نیست و ارتش سوریه به هیچ وجه اجازه پیشروی و نفوذ عناصر به نقاط دیگر را نمی‌دهد و هم اکنون این منطقه را کاملا به محاصره خود درآورده و از حیث آتش بر مسیر الکباس تسلط کامل دارد.

به همین دلیل وی تاکید کرد که خطری نه دمشق و نه منطقه جرمانا که در جوار الدخانیه قرار دارد، را تهدید نمی‌کند و هر خبری که فراتر از آن در رسانه‌های منتشر شده، صرف شایعه برای تقویت روحیه گروه‌های مسلح است، چون زندگی در این مناطق همچنان ادامه دارد و آنچه این آرامش را برهم می‌زند، خمپاره‌هایی است که هر از چندگاه از سوی تروریست‌ها شلیک شده و آرامش این مناطق را بر هم می‌زند.

این فرمانده میدانی سوری در خصوص تحولات دیگر محورهای غوطه شرقی از منطقه دیر العصافیر وعین ترما نام برد که عملیات ارتش سوریه در این دو منطقه همچنان ادامه دارد و تاکنون نیروهای ارتش سوریه ضربات سنگینی به گروه‌های مسلح مستقر در این دو منطقه وارد کرده و ده‌ها تروریست را به هلاکت رسانده که در میان آنها تروریست‌هایی با تابعیت‌های غیر سوری نیز مشاهده شده‌اند.

در خصوص جوبر نیز منبع مذکور گفت:‌ عملیات ارتش سوریه با هدف قرار دادن و انهدام مقرها و مواضع گروه‌های مسلح همچنان ادامه دارد و لحظه‌ای متوقف نشده و تاکنون موجب کشته و زخمی شدن ده‌ها تروریست شده، در حالی‌که منطقه «الحجر الاسود» در جنوب دمشق و از آنجا تا ریف جنوبی دمشق نیز با چنین وضعیتی مواجه است و یگان توپخانه ارتش سوریه با آتش سنگین خود ده‌ها مرکز تجمع و مقر گروه‌های مسلح را منهدم کرده و شمار زیادی از تروریست‌های مسلح را به هلاکت رسانده است.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها