امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110479
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
«ملاذ مقداد»، رئیس مرکز مطالعات استراتژیک وزارت اطلاع رسانی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تاکید کرد: هدف ...

«ملاذ مقداد»، رئیس مرکز مطالعات استراتژیک وزارت اطلاع رسانی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تاکید کرد: هدف آمریکا در مقابله با داعش هدف گرفتن مواضع و پایگاه‌های ارتش سوریه است تا به این ترتیب و برخلاف ادعایش نظام سوریه و نه تروریسم را تضعیف کند.

مقداد با بیان اینکه آمریکا در پایه و اساس با نظام و مردم سوریه نیست، بلکه حامی و هوادار تروریسم بین الملل از طریق حمایت از گروه‌های تروریستی تندرو در تمام نقاط جهان است، گفت: واشنگتن به این طریق سیاست تحقق اهداف خود را به طور مستقیم و منافع رژیم صهیونیستی را به طور غیر مستقیم در منطقه دنبال می‌کند.

وی ادامه داد: آمریکا به خوبی می‌داند، سوریه سرآغاز هر راه حل سیاسی در منطقه است، به ویژه پس از آنکه ارتش سوریه قدرت و توانایی خود در غلبه بر گروه‌های تروریستی تکفیری و افراط گرا به اثبات رسانده است، به همین دلیل آمریکا تلاش می‌کند تا بحران ادامه یابد و به هر طریق ممکن با دور زدن قطعنامه‌ها و توافقنامه‌های بین المللی موجبات سرنگونی دولت سوریه را فراهم کند، چون با سرنگونی نظام در سوریه امکان غلبه بر جهان عرب و تسویه قضیه فلسطینی وجود دارد.

مقداد گفت:‌ آنچه امروز به طور عام در منطقه و سوریه به طور خاص رخ می‌دهد، توطئه‌ای برای ضربه زدن به نیروهای مقاومت در منطقه و دادن فرصت به رژیم‌های عربی و ترکیه جهت تحمیل شرایط مورد نظر خویش بر ملل عربی و اسلامی و تسویه قضیه فلسطینی است.

این پژوهشگر سوری ادامه داد:‌ طبیعی است، مبارزه با تروریسم در منطقه نیازمند هماهنگی با محور مقاومت است که در روسیه و ایران و سوریه نمود پیدا می‌کند، به خصوص آنکه سوریه از ابتدا گفت که در خاک خود با گروه‌های تروریستی مواجه است که هدف آنها ضربه زدن به ساختارهای زیر بنایی این کشور و تقسیم و تجزیه سوریه است، اما پیروزی‌های محور مقاومت موجب قدرت یافتن و پیشروی این محور هم در سوریه و هم در عرصه منطقه شد، به همین دلیل آمریکا هیچ‌گاه خواهان قدرت یافتن این محور به زیان خویش در منطقه نیست و براین اساس تلاش دارد، این محور را تضعیف و بر آن غلبه کند.

مقداد گفت:‌ راه حل واقعی سوریه در توقف خشونت‌ها نهفته است و این تنها از طریق توقف حمایت از گروه‌های مسلح امکان پذیر است، چون تا زمانی‌که حمایت از این گروه‌ها متوقف نشود و کشورهای حامی آنها تحت فشار قرار نگیرند و مانع ورود گروه‌های مسلح به سوریه شوند، هیچ اقدامی نمی‌تواند، موجب غلبه بر تروریسم شود، بلکه زمینه حضور بیش از پیش تروریست‌ها در منطقه و قدرت یافتن بیش از پیش آن را فراهم می‌کند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار