امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۹:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110483
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
سرلشکر «فؤاد علام»، کارشناس امور امنیتی و استراتژیک مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره تصریح کرد: کشورهای غربی و ...

سرلشکر «فؤاد علام»، کارشناس امور امنیتی و استراتژیک مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره تصریح کرد: کشورهای غربی و به طور مشخص آمریکا خطر گروه تروریستی «داعش» علیه جهان را بسیار با تاخیر دریافتند و از این حیث آنها مسئول توسعه و گسترش نفوذ و افزایش قدرت این گروه تروریستی هستند.

علام در این‌باره توضیح داد: اگر کشورهای غربی و آمریکا از همان اواسط سال 2012 میلادی و پیش از آنکه سوریه به جولانگاه گروه‌های تروریستی تبدیل شود، به مبارزه با این گروه برمی‌خاستند، داعش هیچ‌گاه چنین قدرتی را که اکنون از آن برخوردار است، نمی‌یافت.

این کارشناس امور استراتژیک مصر ادامه داد: تنها با سقوط شهر موصل در عراق و سپس پیشروی به سمت اربیل در این کشور و به خطر افتادن منافع‌اشان بود که تهدید واقعی این گروه را دریافتند.

وی افزود:‌ این گروه تروریستی هم اکنون تمام مرزهای سیاسی را زیر پا می‌گذارد و به چالشی بزرگ در عرصه منطقه‌ای و بین المللی تبدیل شده است، به ویژه آنکه تنها ظرف چند ماه بر مساحت‌هایی گسترده معادل مساحت کشور انگلیس تسلط پیدا کرد و مرتکب جنایاتی بی‌شمار در این مناطق شد.

سرلشکر علام تاکید کرد: داعش، کشورهای غربی را با چالش بزرگی در مقابل مردم این کشورها قرار داد، چون این کشورها تصمیم قاطعی تاکنون در برابر این گروه اتخاذ نکرده‌اند، اگرچه با در معرض تهدید قرار گرفتن استان کردستان عراق، غرب به شدت از خطر داعش به وحشت افتاده است.

این کارشناس امور نظامی مصر خاطر نشان کرد که آمریکا و ناتو نمی‌توانند براین گروه غلبه کنند، به ویژه آنکه باید توجه داشته باشند، شرایط در سوریه همانند عراق نیست.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار