امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۵:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110485
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 126
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، نرم‌افزار جامع الاحادیث حاوی متن 437 عنوان کتاب در قالب هزار و 143 جلد است که منابع روایی شیعه به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، نرم‌افزار جامع الاحادیث حاوی متن 437 عنوان کتاب در قالب هزار و 143 جلد است که منابع روایی شیعه به همراه ترجمه و شرح، مشاهده ترجمه‌ها و شرح در کنار متن اصلی کتاب را شامل می‌شود.

جست‌وجو از طریق ریشه کلمات، جست‌وجوی ساده و پیشرفته در متون برنامه، ساده‌سازی محیط جست‌وجو، ارائه جست‌وجوی همزمان ترکیبی، الگو و ریشه، دسترسی به تفسیر آیات در دامنه احادیث، ارائه اطلاعاتی ارزشمند درباره کتب، مؤلفان و نسخه‌شناسی متون برنامه، ذخیره دامنه‌های تعریف شده از سوی کاربر در محیط نمایش، جست‌وجوی آیات در کتب و متن کامل 10 دوره لغت‌نامه عربی و فارسی در 62 جلد با قابلیت جست‌و جو از جمله امکانات این نرم‌افزار است.

این نرم‌افزار امکان مشابه‌یابی هوشمند روایات را به صورت ماشینی دارد چرا که انجام عملیات مشابه‌یابی و شناسایی میزان شباهت یک متن با حجم انبوه متون دیگر به ‌صورت دستی غیرممکن است.

مقایسه ماشینی احادیث مشابه از بررسی موارد مختلف و مشابه بین دو حدیث و ارائه اسناد بازسازی شده در کنار اسناد اصلی متن کتب به‌منظور فراهم آوردن زمینهٔ ارزیابی سند احادیث از جمله امکانات این نرم‌افزار به شمار می‌رود.
انتهای پیام/78005/ع20/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار