امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۵:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110496
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، انجمن قلم ایران اعلام کرد: با فراهم آمدن برخی زمینه‌ها و شرایط اولیه، در نیمه دوم ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، انجمن قلم ایران اعلام کرد: با فراهم آمدن برخی زمینه‌ها و شرایط اولیه، در نیمه دوم مهرماه سال جاری، نخستین شعبه انجمن قلم ایران، در خرم‌آباد - مرکز استان لرستان - تاسیس می‌شود.
طبق آنچه در اساسنامه انجمن قلم ایران آمده است، این تشکل می‌تواند در سایر استانهای کشور نیز اقدام به تاسیس شعبه کند.
مسئولیت اداره شعبه خرم‌آباد لرستان انجمن قلم ایران به عهده محمدتقی عزیزیان، شاعر شناخته شده این استان گذاشته شده است.
محمدتقی عزیزیان متولد 1362شهرستان دلفان، کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی است که بیش از یک دهه فعالیت موثر و حضور در عرصه ادبیات متعهد کشور دارد.
چهار دوره حضور در محضر مقام معظم رهبری در قالب دیدار شاعران با معظم له، کسب رتبه اول جشنواره کشوری یادواره شهدای استان کرمانشاه، رتبه دوی جشنواره کشوری بانوی ایثار تهران - دانشگاه الزهرا، رتبه دوم جشنواره کشوری نماز ونیایش- آذربایجان غربی - خوی، نفر سوم جشنواره بسیج فرهنگیان کشور- وزارت آموزش وپرورش - تهران و... بخشی از افتخارات ادبی این شاعر لرستانی است.
همچنین مقالات علمی پژوهشی و آثار متعددی از وی در مجلات تخصصی کتاب ماه ادبیات ، موعود، حدیث زندگی، اقلیم نقد و... به چاپ رسیده است.
مسئول شعبه انجمن قلم ایران در خرم‌آباد، پیش از این دبیر علمی و اجرایی شش دوره جشنواره دفاع مقدس و چهارده دوره شعر بسیج لرستان و داوری برخی جشنواره‌های ادبی استانی و ملی و بین المللی را در کارنامه خود دارد.
آثار منتشره از محمدتقی عزیزیان به صورت کتاب عبارتند از:
دیروز بر نمی گردد(مجموعه غزل)، تهران، انتشارات انجمن قلم ایران، 1389
به خاطر گل های چادرت، خرم آباد، نشر سیفا، 1385
نقاشی قشنگ مهتاب (شعر کودک دفاع مقدس)و ....
عزیزیان در حال حاضر معاون ادبیات و انتشارات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان، کارشناس شورای شعر و داستان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان، و رئیس انجمن شعر بسیج استان است. وی پیش از این نیز مسئول دفتر ادبیات پایداری حوزه هنری استان (در سال1391) بوده است.
شناسایی و پرورش استعدادهای ادبی استان لرستان و کمک به چاپ و نشر آثار آنان، برگزاری دوره‌های آموزشی آکادمیک پیوسته با حضور اساتید و منتقدان شاخص کشور، برگزاری جلسات نقد هفتگی شعر و داستان، همکاری با نهادهای ذیربط استان در برگزاری مسابقات و دوره‌های آموزشی و دیگر فعالیتهای ادبی و فرهنگی، از جمله اهداف و فعالیتهای تعریف شده برای شعبه انجمن قلم ایران در استان لرستان است.
انجمن قلم ایران ضمن ابراز خوشحالی از اینکه با گذشت پانزده سال از تاسیسش موفق شده است نخستین شعبه خود را در یکی از استانهای کشور تاسیس کند، امیدوار است با استقبال و مساعدتهای مادی و معنوی سازمانها، ادارات، نهادها و دیگر موسسات مربوطه در استان لرستان، بتواند با فعالیتهای خود، باعث ایجاد تحولی چشمگیر در ارتقای سطح ادبیات این استان شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار