امروز : چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 2
۲۲:۵۹
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1105
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۲۹
تعداد بازدید: 244
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از مشهد، محسن رضایی دقایقی پیش در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی که در محل دانشکده فنی، مهندسی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از مشهد، محسن رضایی دقایقی پیش در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی که در محل دانشکده فنی، مهندسی دانشگاه آزاد مشهد برگزار شد با بیان اینکه با ساختار فعلی در کشور کاری نمی‌توان انجام داد، اظهار کرد: اقتصادی که ما برای کشور در نظر گرفتیم یک اقتصاد مردمی است که از خانواده‌ها و شهر‌ها شروع می‌کنیم، بنده تلاش می‌کنم کسب و کار خانگی را راه بیندازم.

وی با اشاره به موضع خود نسبت به حوادث سال 88 گفت: بنده در آن زمان سکوت نکردم بلکه مسیر قانونی را پیش گرفتم و به شورای نگهبان اعتراض کردم؛ از طرفی به هواداران خود گفتم که وارد خیابان‌ها نشوند چرا که معتقد به پیگیری قانونی بودم لذا دیدید که حتی پس از اعلام نظر از سوی شورای نگهبان در مراسم تنفیذ رئیس جمهور نیز حضور پیدا کردم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در پاسخ به سئوالی در مورد قتل مشکوک پسرش خاطرنشان کرد: وقتی وی در دوبی بود این قتل مشکوک رخ داد و هنوز هم تحقیقات در مورد قتل مشکوک پسرم ادامه دارد.

وی با اشاره به موضوع اقتصاد بدون نفت، اذعان داشت: 20 سال است که تمام دولت‌ها در تلاش بوده‌اند اقتصاد بدون نفت را اجرا کنند ولی به قدری نفت به اقتصاد گره خورده بود که نتوانستند و خوب امروز آمریکا این مشکل را حل کرده چرا که دیگر نفتی به فروش نمی‌رسد بنابر این باید به این بیاندیشیم که بدون نفت امروز چگونه تولید ثروت کنیم.

رضایی با بیان اینکه تمامی دولت‌های پس از انقلاب خرج کننده و مصرف کننده ثروت بوده‌اند نه تولید کننده ثروت، تاکید کرد: ما به دنبال این هستیم که در دولت یازدهم تولید ثروت کنیم، به عنوان مثال در این راستا اعلام کردم که یارانه سبز می‌دهم.

وی تصریح کرد: بنده صنعت هدفمند را پی‌گیری می‌کنم به این معنا که باید صنعت با محوریت چند حوزه نفت، معدن، کشاورزی، آی‌تی و توریست باشد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امروز ارزش پول ملی ایران را دلارهای نفتی تعیین می‌کند، افزود: متأسفانه ارزش پول ملی ایران کاهش یافته به گونه‌ای که 45 هزار تومان یارانه امروز به اندازه 15 هزار تومان فروردین‌ماه سال گذشته ارزش دارد، پس ارزش ریالی کشور از دست رفته است.

وی خاطرنشان کرد: بنده قطعاً در صورت رای آوردن در دولت یازدهم ریال ایران را به صادرات غیرنفتی و تولید گره خواهم زد و این مشکل ان‌شا‌ءالله با نوسازی و عدم وابستگی به دلارهای نفتی حل می‌شود.

رضایی ادامه داد: از طرفی فروش نفت امروز نصف شده و بخشی از ذخایر ارزی کشور را دولت صرف واردات کرده است، همچنین تورم داخلی در اثر یارانه‌ها و چاپ پول نیز سبب کاهش ارزش ریال در برابر دلار شده است.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در خاتمه اذعان داشت: اگر یک روز حماسه‌ها از لوله‌های تفنگ بیرون می‌آمد امروز حماسه از نوک قلمها و تراوشات فکری جوانان بیرون خواهد آمد.
انتهای پیام/70003/صا30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها