امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۸:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110500
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۱۲
تعداد بازدید: 85
سرلشکر «ضیاء عبدالمنعم»، کارشناس امور نظامی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره گفت:‌ ...

سرلشکر «ضیاء عبدالمنعم»، کارشناس امور نظامی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره گفت:‌ مهمترین دلیل تشکیل ائتلافی بین

المللی با مشارکت شماری از کشورهای عربی و آمریکا برای مبارزه با گروه تروریستی «داعش» تلاش برای بازگشت آمریکا به منطقه است.

عبدالمنعم یکی دیگر از دلایل تشکیل این ائتلاف را رساندن این پیام توسط آمریکا دانست که این آمریکاست که تنها و اولین کشور تضمین کننده امنیت خلیج فارس است، تا به این طریق رویای خود در بازگشت مجدد به منطقه را محقق کند.

وی افزود:‌ نگرش آمریکا به تروریسم در منطقه بسیار محدود است، چون تنها خواهان مبارزه با گروه تروریستی «داعش» و از طریق وارد آوردن ضربات هوایی است و این با دیدگاه کشورهای عربی از جمله مصر تفاوت دارد که تلاش می‌کند، دیدگاهی جامع‌تر به تروریسم و غلبه بر گروه‌های تروریستی تکفیری در منطقه داشته باشد.

وی تاکید کرد که کشورهای عربی مانند مصر تردیدهای بسیاری درباره صدق نیت آمریکا در مبارزه‌اش با تروریسم در منطقه دارند، چون این کشور تنها پس از آنکه دریافت خطر داعش منافعش را در منطقه تهدید می‌کند، علیه داعش اقدام نکرد و تاکنون ابعاد مشارکت عربی در مبارزه با این گروه تروریستی را آشکار نکرده است.

علام تاکید کرد که این احتمال وجود دارد که در اولین گام آمریکا اقدام به آموزش نیروهای ارتش عراق کند و در این خصوص دخالت نیروهای عربی و مصری جهت انجام عملیات نظامی علیه داعش داخل خاک عراق را امری دور از انتظار دانست، اما احتمالا هماهنگی میان مصر و سوریه و آمریکا جهت غلبه بر سرکردگان داعش در سوریه انجام شود.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها