امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110520
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - گروه کتاب و ادبیات: فروش، از موضوعات مورد بحث در حوزه‌ کتاب است و مسئله‌ای است که فروشندگان، نویسنده‌ها و ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - گروه کتاب و ادبیات: فروش، از موضوعات مورد بحث در حوزه‌ کتاب است و مسئله‌ای است که فروشندگان، نویسنده‌ها و ناشران با آن مرتبط هستند و از دغدغه‌های همیشگی این قشر به حساب می‌آید.

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در راستای ترویج مطالعه و معرفی کتاب‌هایی که در میان مخاطبان از استقبال بیشتری برخوردار بوده اقدام به تهیه جدولی از فروش کتاب در فروشگاه‌های سطح کشور نموده و پنج عنوان کتاب پُرفروش هفته را از کتاب‌فروشی‌هایی که در این فهرست قرار دارند اخذ و منتشر کرده است. برای مشاهده      کلیک کنید.
  
با کمک این جدول می‌توان به شناسایی کتاب‌های پُرفروش در طول هفته گذشته پرداخت و در حقیقت فهرستی جامع برای افرادی است که می‌خواهند کتاب‌هایی که بیشتر مورد توجه است را بخوانند.

در این هفته (هفته سوم شهریور) 41 کتاب‌فروشی مورد سوال قرار گرفته‌اند که درستی و غلطی آمار ارائه شده متوجه کتاب‌فروشان خواهد بود و این در حالی است که از سوی خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; بر ارائه آمار صحیح بر پایه فروش فروشگاه تاکید شده است. در این جدول برخی از فروشگاه‌ها نیز با عنوان «اعلام نشده» قرار گرفته‌اند و به معنای آن است که با توجه به هماهنگی صورت گرفته هیچ نام و آماری برای درج در این فهرستی به این خبرگزاری اعلام نکرده‌اند. فروشگاه‌های کتاب در این فهرست به ترتیب حروف الفبا قرار گرفته‌اند و آمار ارائه شده از آنجا که در روزهای پایانی هفته تهیه شده محلی برای رجوع است و می‌توان از آن استفاده کرد.
  
از نکات جالب توجه در گزارش این هفته، پُرفروش‌های شهر کتاب مرکزی است، که از میان پنج عنوان اعلام شده از سوی این فروشگاه چهار عنوان به حوزه کودک اختصاص دارد. نکته دیگر این است که فروشگاه شماره یک امیرکبیر، کتابی از انتشارات متبوع خود در میان پرفروش‌های هفته نداشته که تامل برانگیز است.
 
 

در نگاه کلی به پروفروش‌های این هفته و نظر به نزدیک شدن فصل پاییز اقبال مخاطبان به کتاب‌های شعر با افزایش چشمگیری روبرو بوده است. 19 عنوان کتاب شعر در این فهرست دلیلی بر این ادعا است که مخاطبان به شعر و ادبیات منظوم توجه بیشتری نشان داده‌اند.
 
 
رتبه اول پرفروش‌ها به بیانات رهبری و کتاب‌هایی که تقریظ و توصیه ایشان بر آن ثبت شده اختصاص یافت که نشان سیطره تاثیرات نظرات و بیانات رهبر انقلاب در عرصه کتاب دارد. اشعار مرحوم منوچهر احترامی حتی پس از گذشت 6 سال از درگذشت ایشان، همچنان مورد توجه است و نام وی جزء نویسنده‌های پُرفروش‌ هفته گذشته دیده می‌شود.

در میان مؤلفان، نویسندگان و پدیدآورندگان، آثار آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای بیشترین رجوع از سوی مخاطبان را داشته است. معصومه آباد و مرحوم منوچهر احترامی دیگر پدیدآورندگانی هستند که آثارشان مورد توجه است.
 
 
«انسان 250 ساله» و «من زنده‌ام» دو عنوان کتابی هستند که در صدر جدول پُرفروش‌های هفته، به صورت مشترک قرار گرفته‌اند. «قرارگاه‌های فرهنگی»، «کار باید تشکیلاتی باشد»، «7 روایت خصوصی»، «روش تحلیل سیاسی» و «عباس دست طلا» عناوینی هستند که در رتبه دوم قرار گرفته و «رقعه»، «نیمه پنهان ماه 1(چمران به روایت همسر شهید»، «مثنوی دانشجویی» و «چهار اثر فلورانس اسکاول شین» عناوینی هستند که رتبه سوم پُرفروش‌های هفته را به خود اختصاص داده‌اند.
 
   

این میزان فروش بر اساس فراوانی در کل کشور به دست آمده است.
  
انتشارات «سوره مهر» پر مشتری‌ترین ناشر در میان ناشران است که در رتبه اول قرار گرفته است. «موسسه فرهنگی ایمان جهادی(صهبا)» و «دفتر نشر معارف» در رتبه دوم قرار دارند و «افق»، «انقلاب اسلامی»، «روایت فتح» و «سپیده باوران» ناشرانی هستند که رتبه بعدی را به خود اختصاص داده‌اند. یکی دیگر از نکات جالب توجه در این آمار عدم وجود کتابی از انتشارات سوره مهر در میان کتاب‌های پُرفروش است، با توجه به آنکه این انتشارات پُرفروش‌ترین ناشر بوده، اما عنوان خاصی از این ناشر در صدر قرار ندارد و عناوین متعددی از آثارش پرفروش بوده‌اند.
  
«انسان 250 ساله» بیانات مقام معظم رهبری درباره زندگی سیاسی - مبارزاتی ائمه معصومین علیهم السلام است که با قیمت 4400 تومان و در 375 صفحه توسط موسسه فرهنگی ایمان جهادی (صهبا) منتشر شده است. این کتاب به دنبال انتقال مفهومی متعالی از مسیر و مقصد زندگی مجاهدانه ائمه است و از این رو بیش از آنکه یک کتاب تاریخیِ صِرف باشد، یک فراتحلیلِ تاریخی است.
  
«من زنده‌ام» که جزء عناوین پُرفروش این هفته بوده است، شرح خاطرات دوران اسارت معصومه آباد است که به قلم وی نگاشته شده و حاوی تقریظ رهبر انقلاب است که با استقبال خوانندگان تاریخ شفاهی قرار گرفته است. این کتاب در 552 صفحه و با قیمت 17000 تومان از سوی انتشارات بروج منتشر شده است.
 
 
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در راستای ترویج کتاب و ایجاد جریانی برای مطالعه به صورت هفتگی اقدام به انتشار این فهرست می‌نماید و به روز شدن این جدول در جریان است تا مخاطبین بتوانند به یک تصویر صحیح از کتاب‌فروشی‌های سطح کشور برسند.
 


ردیف
عنوان
پُرفروش اول

 انسان 250 ساله . من زنده‌ام

پُرفروش دوم
 قرارگاه‌های فرهنگی . کار باید تشکیلاتی باشد. 7 روایت خصوصی . روش تحلیل سیاسی . عباس دست طلا

پُرفروش سوم
 رقعه . نیمه پنهان ماه 1(چمران به روایت همسر شهید) .مثنوی دانشجویی . چهار اثر فلورانس اسکاول شین

برای دریافت فهرست کامل پُرفروش‌هاکلیک کنید.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها