امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۱۷:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 110524
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
«عبد الرحمن الضلع»، رئیس مرکز مطالعات وحدت اسلامی بلاد شام در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق گفت: کنفرانسی که در ...

«عبد الرحمن الضلع»، رئیس مرکز مطالعات وحدت اسلامی بلاد شام در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق گفت: کنفرانسی که در حمایت از قضیه فلسطینی تهران میزبان آن است، ادامه روند حمایت ایران و سوریه از قضیه فلسطینی و ملت مقاوم فلسطین است، به ویژه پس از تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه که ملت فلسطین با مقاومت خود اجازه نداد، اهداف مورد نظر صهیونیست‌ها محقق شود.

الضلع افزود: ایران هیچ‌گاه قضیه فلسطینی را به حال خود در محاسبات تجاوزکارانه برخی از کشورهای عربی و غربی رها نخواهد کرد و همواره حامی قضیه فلسطینی و ملت فلسطین خواهد بود.

وی تاکید کرد که ما امروز بیش از هر زمان دیگری از نتایج حمایت خود از برادران فلسطینی‌امان اطمینان داریم، به ویژه آنکه محور مقاومت و در راس آنها ایران و سوریه همواره بر وحدت و انسجام خود تاکید کرده‌اند و در این مدعا ایستادگی و مقاومت 4 ساله سوریه در برابر بحرانی است که با آن مواجه است.

شیخ الضلع در خصوص خطرهای گروه تروریستی تکفیری داعش و مبارزه با آن از طریق ائتلافی که آمریکا و غرب منادی آن هستند، گفت: در این تردید نیست که این گروه تروریستی ساخته و پرداخته غرب است و اگر این کشورها در قبال آن احساس خطر نمی‌کردند، هیچ‌گاه به مبارزه با آن بر نمی‌خواستند، بنابراین آنچه واشنگتن درباره حمایت و دفاع از مردم عراق و اقلیت‌های مذهبی آن بر زبان می‌آورد، دروغی بیش نیست، چراکه به همین گروه انواع کمک‌های نظامی را در سوریه می‌کند و تلاشی برای از بین بردن آن در سوریه ندارد.

وی تاکید کرد که واشنگتن امروز تلاش می‌کند، شک وشبهات را عربستان سعودی و اینکه این کشور حامی این گروه است، دور کند، چون اگر آمریکا واقعا خواهان مبارزه با تروریسم است، مانع ارسال جوانان سعودی از مرزهای ترکیه و اردن به سوریه می‌شود تا کمر به نابودی این کشور و نظام آن ببندند.
انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها